HASAR DÜZELTME Mini göçüklere pratik çözüm

Özellikle büyükşehirlerde yaşayan otomobil sahiplerinin en çok yaşadığı sorunlardan biri olan kaportalarındaki küçük ezik ve göçükleri boyasız düzeltmek mümkün.

Auto Show - - EDİTÖR -

Boyasız göçük düzeltme işlemi, öncelikle aracın kaporta aksamındaki saç ve alüminyum alaşımlı paneller üzerinde meydana gelen, genel olarak boyanın zarar görmediği durumlarda gerçekleştirilen bir düzeltme tekniğidir. Bunun için daha önce boya işlemi uygulanmamış, macunlu olmayan bölümlerdeki kaporta göçükleri, özel el aletleri ile aracın boyasına zarar vermeden ve herhangi bir boyama işlemi olmadan düzeltilip olduğunca eski haline getirilir.

Sistemin nasıl işlediğini görebilmek için, Mini Onarım Ekibi’nden Ferdi Hacıoğlu ile birlikte, örnek araçtaki kapı eziğinin nasıl düzeltildiğini izledik. Ekip düzeltme işlemini herhangi bir parça sökmeden yaptı. Cam arası diye tabir edilen bir sistemle aracın kaportasına girilerek, içeriden itme yöntemi ile 3 saat gibi süre sonunda ezik, yüzde 95 oranında düzeldi. Klasik kaporta-boya işlemi ile minimum 2-3 gün içerisinde düzeltilebilecek hasarlar, bu yöntem ile 350TL gibi bir ortalama ücret ile sadece 3 saatte düzeltilebiliyor.

Aracın hasarlı fotoğrafını Whatsapp ile gönderdiğinizde hızlı bir şekilde geri dönüş yaptıklarını söyleyen Ferdi Hacıoğlu ve ekibi, ön çamurluk, kaput, tavan ve bagaj kapağı gibi yerlerdeki hasarları, farklı teknikler kullanılarak yüksek oranda başarı ile düzeltebiliyor. Ayrıca bahar aylarında karşılaşılan dolu yağışları sırasında oluşan ezikler de boyasız olarak düzeltilebiliyor. Ancak bu tür geniş yüzeyli tamirlerde işlemler 1-2 gün sürebiliyor.

Neden boyasız düzeltme tercih ediliyor?

Çünkü bu teknik sayesinde; • Aracın orijinalliği bozulmaz. • İkinci el satışında değer kaybına uğramaz. • Klasik yöntemlere göre çok daha düşük maliyetlidir ve uygulama çok daha kısa sürer. • Parça değişimi veya boya malzemesi gerektirmez. • Malzemeler kolaylıkla taşınabilir olduğundan “Mobil” olarak kullanıcının kendi yerinde de uygulanabilir.

Üç saatlik bir çalışma sonucu göçük yüzde 95 oranında düzeltiliyor.

Öncesi ve sonrası ftooğraftan da anlaşılacağı gibi sonuç gayet başarılı. Üstelik evinize kadar gelen bir mobil ekip var.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.