SICAK YAZ

Auto Show - - EDİTÖR - Yayın Yönetmeni HIRANT KASAPOĞLU hkasapoglu@doganburda.com

Yaz dönemi zaman zaman çok sıcak geçiyor, hele de güneydeki tatil yörelerinde. Tatil yapanlar da kendilerini sahillere atarak serinlemeye çalışıyor. Otomotiv sektöründe ise hararet hiç düşmedi, sektör hep yüksek devirde olmaya devam ediyor, sanırım artık sektördeki hareketlilik 12 aya yayılmış durumda.

Öyle ki geçtiğimiz ay boyunca yeni modeller Türkiye pazarına verilmeye devam etti, yurt içi ve yurt dışı lansmanlar ve tanıtımlar hız kesmedi. Bu nedenle bu ayki dergimizde birçok yeni model haberinin yanı sıra tam 15 otomobilin sürüş izlenim raporlarına yer veriyoruz. Eylül ayında ise hareketlilik Frankfurt fuarı yenilikleri ve bunların ülkemize olan yansımalarıyla devam edecek.

Auto SHOW’un da katıldığı bir uluslararası aktivite olan Altın Direksiyon yarışmasının ise bu yıl 42ncisi düzenleniyor. Bu yarışmaya son bir yıl içerisinde pazara çıkmış ve Ekim ayına kadar pazara çıkacak olan yeni modeller katılıyor. Bu yıl 5 kategoride 43 yeni model yarışacak. Yeni model sayısının bu denli yüksek olması bile pazardaki hareketliliği anlatmak için yeterli. Ekim ayında Balocco Pisti’ne gidecek finalistleri ise okur oyları belirleyecek. Siz değerli okurlarımızın web sitemiz üzerinden online olarak verecekleri oylar, Türkiye’nin favori araçlarını belirleyecek. Bu nedenle katılımınız çok büyük önem taşıyor. .

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.