İLKAY ERSOY Bireysel kiralamada farklı alternatif

Operasyonel kiralama şirketi DRD, yeni bireysel yıllık kiralama markası OneCar ile sektöre yeni bir alternatif getirdi. OneCar Genel Müdürü İlkay Ersoy’a göre 10 yıl içerisinde her 5 yeni otomobilden 1’ine bireyler, yıllık kiralama ile sahip olacak.

Auto Show - - ICINDEKILER -

OneCar tarafından başlatılan yeni yıllık kiralama sistemi sayesinde artık bireyler de, tıpkı şirketler gibi diledikleri aracı 2 yıldan 4 yıla kadar kiralayabilecek, ayrıca aracın bakım, vergi gibi prosedürleriyle uğraşmayıp, sunulan profesyonel hizmetler sayesinde sadece araçlarının keyfini sürebilecekler. Çünkü daha önce şirketler için verilen tüm hizmet ve avantajlar artık bireyler için de sunulacak.

Otomobil artık yatırım aracı değil

DRD’nin Future Bright işbirliği ile ger- çekleştirdiği pazar araştırmasına göre 1 yıl içerisinde araç sahibi olmak isteyen hedef kitle, otomobilin Türkiye’de artık bir yatırım aracı olmaktan çıktığını düşünüyor. Yeni bireysel kiralama sistemi ile araca, aylık sadece sabit bir kira bedeli ile 2 yıldan 4 yıla kadar sürelerle, hiçbir ekonomik ve operasyonel yüke katlanmadan ulaşmak mümkün olacak. Ayrıca araç sahibi olmanın getirdiği 2. elde değer kaybı, sigorta, hasar, bakım/onarım, MTV gibi ek maliyetler de bu sistem sayesinde ortadan kalkıyor.

Sahip olma, yalnızca keyfini sür

Türkiye’de şirketlere yönelik operasyonel filo kiralama pazarının her yıl yaklaşık yüzde 19 seviyelerinde büyüdüğünü hatırlatan İlkay Ersoy şöyle konuştu: “Avrupa’ya kıyasla, Türkiye’nin sahip olduğu potansiyel ile bu konuda daha gidecek çok yolu olduğunu görüyoruz. Araç sahibi olmanın tüm dezavantajlarını ortadan kaldıran ve kullanıcısına sadece hayalindeki otomobilin keyfini sürmeyi sağlayan OneCar’ın deneyimlendikçe, yöntemin ve tüm avantajlarının daha çok kullanıcı tarafından tercih edileceğine eminiz.”

OneCar Genel Müdürü İlkay Ersoy ülkemizde otomobilin artık bir yatırım aracı olmadığını belirtti.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.