ALTIN DİREKSİYON Yılın en iyi yeniliğini siz seçin

Bu yıl da Altın Direksiyon yarışmasının zamanı geldi... Otomobil dünyasının en önemli ödülü olan Altın Direksiyon’u, her yıl olduğu gibi bu yıl da, Avrupa’da yayınlanan Auto Bild Grubu dergilerinin yanı sıra siz Auto SHOW okurlarının oyları belirleyecek.

Auto Show - - ICINDEKILER -

Geçen yıl 41 kere maşallah demiştik. Şimdi sıra Altın Direksiyon Yarışması’nın 42’ncisinde. Bu kez de 43 rakamı karşımıza çıkıyor: Evet, bu yıl yarışmamızda 5 grupta değerlendirilecek 43 otomobil yeniliği bulunuyor. Bu yılın grupları ise şöyle: Küçük ve Kompakt Otomobiller; Orta ve Üst Sınıf Otomobiller; Küçük SUV’lar; Büyük SUV’lar; Spor Otomobiller...

Her zaman olduğu gibi yarışmada, Avrupa çapında yayınlanan Auto Bild Grubu dergilerinin okurları oy kullanacak ve kendi ülkelerinin birincilerini belirleyecek. Bu birinciler arasından oy ağırlığıyla belirlenen otomobiller, İtalya’daki Balocco Pisti’nde gerçekleştirilecek olan finallere katılmaya hak kazanacak.

Favori otomobillerinizi belirlemek için www.autoshow.com.tr adresindeki Altın Direksiyon logosuna tıklayıp formu doldurduktan sonra her sınıf için kendi birincilerinizi işaretleyebilirsiniz. Türkiye’nin Balocco’ya göndereceği aday otomobilleri siz okurlarımızın oyları belirleyecek. Finalistler ise tüm ülkelerin oylarının değerlendirilmesiyle kesinleşecek.

Yarışmanın ikinci aşamasını, Balocco’daki finallerde gerçekleştirilecek olan iki günlük jüri değerlendirmeleri oluşturacak.

Kendi içinde gruplara ayrılan jürimiz, puanlandırmaları da kendi grupları için belirlenen farklı kriterlere göre yapacak. Jürilerin grupları ve değerlendirme yapacakları kriterler ise aşağıdaki gibi olacak:

Yarış pilotları

1. Motor 2. Tüketim 3. Süspansiyon/sürüş özellikleri 4. Sürüş keyfi 5. Asistan sistemler (güvenlik) 6. Direksiyon 7. Frenler 8. Şanzıman

Teknisyenler

1. İşçilik 2. Tamirata uygunluk 3. Çevrecilik 4. Güvenlik 5. Kalite hissi 6. Fiyat/performans 7. Tüketim 8. Görüş

Ünlüler

1. Dış dizayn 2. İç dizayn 3. Sürüş keyfi 4. Oturma konforu 5. İç mekan genişliği 6. Kullanışlılık 7. Görüş 8. Değişkenlik/küçük gözler

Yayın yönetmenleri

1. Yol konforu 2. Asistan sistemler (güvenlik) 3. Asistan sistemler (konfor) 4. İç gürültü 5. Oturma konforu 6. Kullanışlılık 7. Hızlanma/esneklik 8. Fiyat/performans Sonrasında 4 jüri grubunun puanları eşit ağırlıklı olarak toplanıp, genel değerlendirmeye dahil edilecek. Okur oyları ve jüri oylarının değerlendirilmesiyle belirlenen sınıf galipleri, final gala gecesinde “Altın Direksiyon” ödüllerinin sahipleri olacak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.