NISSAN X-TRAIL Satış rekortmeni yenilendi

Dünyanın en çok satan SUV modeli unvanına sahip olan Nissan X-Trail yenilendi: Dış tasarım güncellenirken, kullanım kolaylığını artıran yeni özelliklerle donatıldı.

Auto Show - - ICINDEKILER -

Dış tasarım detayları yenilenen X-Trail’in yeni özelliklerle iç mekan kalitesi artırılırken sürüş güvenliğini destekleyen bir dizi yeni teknolojiler devreye alındı. Ayrıca 7 koltuk seçeneğine ek olarak 5 koltuk seçeneği de ürün gamına dahil oldu. UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’nde lanse edilen yeni Nissan X-Trail, Temmuz ayı itibariyle Avrupa ile birlikte Türkiye’de de satışa sunuldu. X-Trail’de fiyatlar 162.500 TL’den başlıyor.

Belirgin ve karakteristik çizgileri, vurgulu çamurluk ağızları ve akıcı zarif hatlarıyla dikkat çeken Nissan X-Trail kalite algısını arttıran ve daha da dinamik hissettiren detaylara sahip. Ön tamponla bütünleşen yeni ‘V’ formlu ön ızgara, daha dinamik bir görünüm sergiliyor. Heybetli ön ızgaranın tasarımını devam ettiren yeni ön farlar, yeni bumerang formlu gündüz farlarıyla tamamlıyor.

Kalite algısı artırılan iç mekanda yeni direksiyon ilk bakışta dikkat çekiyor. D formlu alt kenarı düz direksiyon simidi giriş-çıkışları kolaylaştırırken, aynı zamanda daha sportif bir his ve görünüm sunuyor. Beş veya yedi koltuk olmak üzere iki farklı koltuk düzenine sahip olan Nissan X-Trail’in Platinum donanım seviyesinde deri döşeme standart olarak sunulurken, şekilleri güçlendirilen koltuklar vücudu daha fazla kavrıyor.

Yenilenen X-Trail; Arka Çapraz Trafik Uyarısı, Çarpışma Önleyici Sistem, Yokuş Kalkış Desteği, Trafik İşareti Tanıma Sistemi, Yorgunluk Algılama Sistemi, Akıllı Park Yardımcısı, Akıllı Çevre Görüş Sistemi ve Şerit Takip Sistemi gibi güvenlik asistanlarına da sahip.

Nissan Genel Müdürü Sinan Özkök yaptığı değerlendirmede, “SUV pazarına olan ilgi ve talep her geçen gün artmaya devam ediyor. Rekabetin bu denli yoğun olduğu bir ortamda X-Trail modelimizin SUV segmentindeki dünya liderliği ile gurur duyuyoruz. Avrupa ile aynı anda satışa sunduğumuz yeni X-Trail’in, yenilenen özellikleriyle müşterilerimizin beklentilerini karşılamaya devam edeceğine ve aile boyu heyecan yaratacağına inanıyoruz.” dedi.

Yenilenmiş Nissan X-Trail 162.500 TL fiyatla pazara sunuldu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.