BMW i3 BMW i3 GTI’ı oynuyor

BMW i3’e güzellik kürü: Neredeyse 4 yıl sonra gayet normal. Peki başka? Evet, artık daha güçlü, daha geniş ve hızlı. Hatta ona bir elektrikli GTI bile denebilir.

Auto Show - - IÇINDEKILER -

Hey, i3’e neler oluyor? Evet, Kasım ayında makyajlanacak ve yeni ön ve arka tampon altı tasarımlarına, tam LED farlara ve iyileştirilmiş bir iç mekana sahip olacak. Buraya kadar her şey normal. Ancak aynı anda i3 S’in de startı verilecek: Spor kıyafetli bir elektrikli otomobil. Kulağa hoş geliyor, değil mi?

Parlak siyah renkli dekorasyon, taban genişlikleri 2 cm daha fazla olan 20 inçlik jantlar, 10 mm alçaltılmış spor süspansiyon ve 4 cm daha geniş arka iz açıklığı i3 S’i standart kardeşinden ayırıyor ve göze gerçekten hoş görünüyor.

Ancak bizi ilgilendiren asıl konu 170 HP’den 184 HP’ye çıkan güç ve 250 Nm’den 270 Nm’ye yükselen tork. Bu rakamlar 6.9 sn’lik, yani standart i3’ten 0.4 sn daha kısa bir 0-100 km/s hızlanma süresi anlamına geliyor. Maksimum hız ise 150 km/s yerine 160 km/s’de limitlendirilmiş. Motordaki değişimler doğal olarak menzili kısaltıyor: 280 km ile NEFZ standartlarına göre 20 km daha az.

Buradaki asıl sevindirici haber ise, i3 S’in yeniden ayarlanan kontrol elektroniği sayesinde sadece daha atak olması değil, kontrollü driftlere de izin verecek olması.

Virajları yanlayarak ve lastikleri cayırdatarak alabilmek, elektrikli otomobil kavramına yepyeni perspektifler kazandıracak.

kombinasyonunu çok beğendi. Monitör dokunmatik değil ama grafikleri çok iyi.

Andreas Huber, i3 S’in siyah-kırmızı renk

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.