Evo Profil, sektör ortalamasının üstünde büyümeyi hedefliyor

Bölge Ekleri - - DUDULLU OSB -

Ölçüye göre kesilmiş profil satışını artırmak için, daha büyük kapasiteli makine yatırımı yapmayı planladıklarını söyleyen Evo Profil Genel Müdürü Erşan Yücel, 2013 yılında büyüme hedeflerinin sektör ortalamasının üzerinde olduğunu kaydetti

Piyasada bulunması zor olan ama kullanımı yaygınlaşan birinci ve ikinci kalite özel ölçü ve kalın profillerin satışını gerçekleştirdiklerini açıklayan Evo Profil Genel Müdürü Erşan Yücel, firmalarının 2010 yılında kurulmuş olmasına rağmen kısa sürede zengin stoku ve müşteri odaklı anlayışıyla özellikle kalın etli profil grubunda piyasada iyi bir yer edindiğini aktardı. Farklı kalite çeşitlerinde özel ölçü gruplarını stokunda bulundurarak imalat sanayiine hizmet verdiklerini dile getiren Yücel, en önemli amaçlarının kalın etli profil sektöründe oluşan açığı doldurmak ve müşterilerinin doğru termin ve fiyatlarla doğru ürünü bulmalarını sağlamak olduğunun altını çizdi. 2012 yılının firma açısından oldukça hareketli bir yıl olduğunu ifade eden Yücel “Özellikle 2012 yılında tamamladığımız taşınma işlemi ile çok daha rahat ve geniş bir yerde müşterilerimize daha zengin stokla hizmet verme şansı yakaladık. 2013 yılı için şu anda da hizmetini vermiş olduğumuz ölçüye göre kesilmiş profil satışı için, daha büyük kapasiteli makine yatırımı yapma planımız var. Ancak öncelikle 2012 yılında tamamlamış olduğumuz yatırımların oturarak hizmete girmesi ve yüzde 100 randımanlı çalışması bizim için çok daha önemli. 2013 yılı için büyüme hedefi her zaman olduğu sektör ortalamasının üzerine çıkmaktır” şeklinde konuştu.

Evo Profil’in yeni bir firma olmasına rağmen 30 yıllık bir tecrübeyle kurulduğunu kaydeden Erşan Yücel, satışını yaptıkları ürünlerin özellikle makine imalatçıları ve çelik konstrüksiyon firmaları tarafından kullanıldığını ve geniş stok ve kısa temin süreleriyle çalıştıklarını vurguladı. Türkiye’nin demir çelik üretiminde yüksek know-how sahibi bir ülke olduğu düşüncesinde olduğunu paylaşan Yücel, bundan dolayı yeni yatırımlarla beraber mutlaka ürün çeşitliliği ve inovatif ürün sayısı anlamında artış yaşanacağını öngördü. Önceden, ürün çeşitliliği bakımından Avrupa’nın Türkiye’den daha ileride olduğunu söylemenin mümkün olduğunu anlatan Yücel, son dönemde yapılan yatırımlarla Türkiye’de de ürün çeşitliliğinin giderek arttığını, sektörün kullanım ve üretim anlamında Avrupa’nın önüne geçmiş durumda olduğunu belirtti. Türk demir çelik sektörünün teknolojik altyapısı, bilgi birikimi ve kaliteli ürünleri ile dünya pazarında re- kabet edebilecek güçte olduğuna işaret eden Yücel, Türk üreticilerin kilit bölgelere yakınlık ve bölgelerle iş yapma kültürüyle sektörde kendine yer edindiğini paylaştı.

“Dudullu OSB, Türkiye’deki en güzel OSB’lerden biri oldu”

Dudullu OSB’nin İstanbul’da şehir merkezine ve anayollara yakın olmasının avantajını yaşadıklarını dile getiren Erşan Yücel, “Lojistik anlamında Türkiye’deki en avantajlı bölgelerden biri. Son dönemde özellikle yapılan yeni yatırımlar ve çevre düzenlemesi ile Türkiye’deki en güzel OSB’lerden biri oldu diyebiliriz” açıklamasını yaptı.

“TÜRKİYE ARTIK DEMİR ÇELİKTE YÜKSEK KNOW-HOW SAHİBİ”

Türkiye’nin demir çelik üretiminde yüksek know-how sahibi bir ülke olduğu düşüncesinde olduğunu paylaşan Erşan Yücel, bundan dolayı yeni yatırımlarla beraber mutlaka ürün çeşitliliği ve inovatif ürün sayısı anlamında artış yaşanacağını öngördü.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.