Kayıkçı Makine, iş güvenliğini artırmak için makine parkını yeniliyor

Bölge Ekleri - - DUDULLU OSB -

İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası ile birlikte makine parkını yenileme çalışmalarına başladıklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Kayıkçı, bu çalışmayla birlikte kapasite ve verimliliklerinin artacağına dikkat çekti

Çimento kalıp sektörüne yönelik üretim yapan Kayıkçı Makine iş güvenliği, kapasite ve verimlilik artışı sağlamak için makine parkını yeniliyor. 1968 yılından bu yana çimento sektöründe yedek parça imalatı gerçekleştirdiklerini belirten Kayıkçı Makine Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Kayıkçı, geçen zamanda sektörden gelen talepler doğrultusunda çimento kalıp sektörüne yönelik üretim yaptıklarını söyledi. Bu alanda profesyonelleştiklerini dile getiren Kayıkçı, 600 metrekare alanda proje numuneleri çerçevesinde her türlü kalıp ve yedek parça yapabildiklerine dikkat çekti.

Tam kapasite çalıştıklarını bu nedenle sadece çimento sektörüne hizmet verebildiklerini vurgulayan Kayıkçı, son çıkan İş Sağlığı ve Güvenliği yasası ile birlikte makine parklarını yenileme çalışmalarına başladıklarını söyledi. Bu çalışmayla güvenliğin yanı sıra kapasite ve verimlilik artışının da sağlanacağına dikkat çeken Ka- yıkçı sözlerini şöyle sürdürdü: “Yatay işleme makinesi ile büyük çaplı torna ve ölçü, kontrol sistemini yenileyeceğiz. Bunun için yaklaşık 400 bin TL’lik bütçe ayırdık. İş sağlığı ve güvenliği yasası kapsamında yaptığımız ilk yenileme olacak ve çalışmalarımız sürecek. Bunun yanı sıra tam kapasite çalışmamıza karşın kårlarımız oldukça düşük. Yeni dönemde işlerimizi büyüterek seri üretime geçmeyi planlıyoruz. Çimento fabrikalarının makine yedek parçalarının imalatı için kalıp üretiyoruz. Bu fabrikalarda bulunan parçaların yüzde 90’ını karşılayacak ürün gamımız var. “

“Müşterilerimizin güveni ile ayaktayız”

Yurtdışına direkt satışlarının olmadığını aktaran Kayıkçı, aracı firmalarla ihracat yaptıklarını belirtti. Üretim kapasiteleri hakkında, butik çalışma yaptıkları için net bilgi veremediğini dile getiren Kayıkçı, yıllık 4 milyon TL cirolarının olduğunu vurguladı. Ürettikleri ürünün maliyetinin düşük olmasına karşın, kalitesiz üretimin makineye vereceği zararın büyük olduğunu söyleyen Kayıkçı, “Piyasada üretim kalitemiz nedeniyle aranan firmayız. Olası zararın önüne geçmek için bizi sigorta gibi görüyorlar. Biz sağlam iş yaptığımızda üretim kaybı çok azdır. Avrupa standartlarında üretim yapıyoruz ve müşterilerimizin güveni ile ayakta duruyoruz. İşimiz imzamızdır” diye konuştu. Kayıkçı, Türkiye’de sektörün yeni olmasına karşın teknolojide Avrupa ile yarışır düzeye ulaştığını dile getirdi.

SERİ ÜRETİM HEDEFİ

Kayıkçı Makine Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Kayıkçı, tam kapasite ile çalışmalarına karşın kårlarının düşüklüğünden yakınarak, bu durumu değiştirmek için öncelikli hedeflerinin seri üretime geçmek olduğunu dile getirdi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.