Akınsoft, bayi kalitesini artıracak

Bölge Ekleri - - DUDULLU OSB -

Birçok başarılı çalışmaya 2012 yılında imza attıklarını dile getiren Akınsoft İstanbul Bölge Bayi Genel Müdürü Yalçın Hepgülerler, geliştirmeye devam ettikleri ‘Akınsoft Çözüm Ortağı’ yapılanması ile bayi kalitelerini artıracaklarını ifade etti. Hepgülerler, “Özellikle çözüm ortaklarının online eğitim, sınav ve sertifikasyon sistemi ile bilgi seviyelerinin artırılması çözüm ortaklarının performanslarında artış yakalamamızı sağladı” şeklinde konuştu. Daha önceki dönemlerde yapmış oldukları bu çalışmalar ile tanıtım faaliyetlerini hızlandırıp artırdıklarına değinen Hepgülerler, en önemli hedeflerinin çözüm ortaklarının eğitimlerini artırmak, moral ve motivasyonlarını yükseltici faaliyetler planlamak ve müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımak olduğunu açıkladı. Bunun yanın- da bayi yapılanmalarındaki kaliteyi de yükseltmeyi planladıklarını belirten Hepgülerler, “Bu çalışmalarımızla maksimum sayıda firmayı Akınsoft ile tanıştırmayı hedeflemekteyiz” dedi.

Daha önce donanım satış, donanım destek ve web tasarımı faaliyetlerini kapsayan bir firma olduklarını kaydeden Hepgülerler, işe başlamalarından kısa bir süre sonra bir müşterilerinin muhasebe programı talebi üzerine Akınsoft ile tanıştıklarını aktardı. Akınsoft faaliyetlerinin yoğunlaşması üzerine diğer işlerini askıya alarak, sadece Akınsoft yazılımlarının satış ve desteği konularında hizmet vermeye başladıklarını belirten Hepgülerler, Akınsoft’un İstanbul Bölge Bayisi konumu haline geldiklerini ve firma olarak, bünyelerinde eğitimli 12 personel ile faaliyetlerine devam ettiklerini bil- dirdi. Bilişim sektörünün sürekli yenilik isteyen bir sektör olduğunu vurgulayan Yalçın Hepgülerler, Türkiye’de bu alandaki çalışmalara çok fazla ilgi gösterilmediğini ve bütçe ayrılmadığını kaydetti. Avrupa’ya göre ise biraz geç kalınmış bir sektör olarak nitelendiren Hepgülerler, günümüzde ve Türkiye’de teknolojik gelişmelerin Avrupa ile aynı hızla ilerlediğini belirtti. Akınsoft’un kullanıcılarının talepleri doğrultusunda Ar-Ge çalışmalarını en iyi şekilde yürüttüğünü ve bu konuda bir problem yaşamadıklarını ifade eden Hepgülerler, “Yeni ürünleri olan ‘Akınsoft Robotik Çalışmalar’ ile Türkiye’de bilişim alanında en başarılı firma. Yakın tarihte de bu yeni ürünlerin seri üretimine geçmeyi hedefliyor. Biz de Akınsoft ailesi olarak büyük bir gurur ve heyecanla bekliyoruz” dedi.

Yalçın Hepgülerler, Avrupa’ya göre sektöre giriş açısından biraz geç kalınmış olmasına rağmen bugün Türkiye’de teknolojik gelişmelerin Avrupa ile aynı hızla ilerlediğini ifade etti.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.