Osmanlı Alaşımlı Çelikler, müşteri sayısını artırmayı hedefliyor

Bölge Ekleri - - DUDULLU OSB -

Osmanlı Alaşımlı Çelikler Genel Müdürü Kerem Cebeci, 2013 yılında müşteri sayılarını 5 bine ulaştırmayı hedeflediklerini söyledi. 36 yıllık firma olduklarını ve bu kadar yıl sektörde kalan firmaların sayısının giderek azaldığını belirten Cebeci, “Stok, müşteri memnuniyeti, tahsilat ve satış sonrası hizmetlerinizin çok iyi olması gerekiyor. Eğer bunlara dikkat etmezseniz piyasada barınmak çok zordur” dedi. Cebeci, Türkiye’de takım çelikleri sektöründe üretim yapılmaması konusunda geç kalındığını bunun da üzücü olduğunu söyledi. Gelecekte bu sektöre yatırım yapılmasını beklediklerini dile getiren Cebeci, ticaret yapanların kaliteyi en üst düzeyde tutarak hizmet verdiklerini vurguladı. Sektörün sorunlarına değinen Cebeci, “Takım çelikleri ve diğer ürünlerimizi satarken tahsilat sorunu ile birlikte rekabet sorunu da yaşamaktayız” dedi. Tahsilatların gecikmesi ile rekabet şartlarının daha da zorlaşacağını ifade eden Cebeci, sektördeki firmaların uzlaşmaya gitmesi ve belirli fiyat aralıklarında karar kılınması gerekliliğine dikkat çekti.

Osmanlı Alaşımlı Çelikler olarak, ürün ve hizmet kalitesine önem verdiklerini dile getiren Cebeci, dünyaca ünlü takım çelikleri üreticisi olan Avusturya’daki Böhler Edelstahl GmbH, Böhler Bleche GmbH ve Böhler Ybbstal Profil GmbH fabrikalarının ürünlerinin toptan ve perakende satışını gerçekleştirdiklerini açıkladı. Ürünleri arasında toz metalürjisi çelikler, yüksek hız çelikleri, soğuk ve sıcak iş çelikleri, plastik kalıp çelikleri, darbe ve civa çelikleri, cam kalıpları için özel çelikler, özel profil takım çelikleri, takım çeliği sacları, ıslah, semente ve imalat çelikleri gibi geniş ürün gamına sahip olduklarını ifade eden Cebeci, bu gibi ürünlerin her türlü sektöre hitap ettiğini ve gündelik hayatla iç içe olduğunu kaydetti.

“Müşteri portföyümüzü genişletmek en önemli hedefimiz”

Yıllık ithalatlarının tonaj olarak bin 500 ton civarında olduğunu söyleyen Cebeci, önümüzdeki 3 yıl için yatırım planlarının bulunduğunu aktardı. 2012 yılında büyüme açısından önemli noktaları tamamladıklarını dile getiren Cebeci, müşteri portföylerinin 3 bine ulaştığını açıkladı. 2013 yılında yeni yatırımlarla birlikte müşteri sayısını 5 bine çıkarmayı hedeflediklerini ifade eden Cebeci, “Böhler Takım Çelikleri ile çalışmaya devam edeceğiz. Böhler’in yaptığı Ar-Ge çalışmaları ile de ürün gamımızı genişleterek müşterilerimizin isteklerini cevapsız bırakmayacağız” şeklinde konuştu.

Osmanlı Alaşımlı Çelikler Genel Müdürü Kerem Cebeci, 2013 yılında müşteri sayılarını 5 bine ulaştırmayı hedeflediklerini ve önümüzdeki üç yıl için yatırım planları olduğunu söyledi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.