Arslanlı Grubu, iş kollarını artırıyor

Bölge Ekleri - - ELAZIĞ -

Arslanlı Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, inşaat, madencilik, sanayi ve imalat sektörlerinden sonra 2005 yılında alçı üretimi, 2009 yılında da yapı kimyasallarının üretimi konusunda hizmet vermeye başladıklarını söyledi

Alçı

sektöründeki faaliyetleri yaklaşık bir asırlık tecrübeye dayanan Arslanlı, her geçen gün faaliyet gösterdiği iş kolu sayısını artırıyor. İnşaat, madencilik, sanayi ve imalat sektörlerinden sonra 2005 yılında alçı üretimi, 2009 yılında da yapı kimyasallarının üretimi konusunda hizmet vermeye başlayan Arslanlı, profesyonel iş gücünü ve güçlü hammadde rezervlerini düşük maliyetle kaliteli üretime çeviriyor. Firma, sahip olduğu geniş bayi ağı sayesinde 2011’de yüzde 40, 2012 yılında da yüzde 20 oranında büyüme gerçekleştirdi.

Arslanlı Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, şirketin alçı faaliyetleri hakkında bilgiler vererek, bu oluşumun Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nde, 5 bin 200 metrekare alanda, 2005 yılında kurulduğunu halen bünyesinde 40 tanesi marka tescilli 69 kadar ürünü topladığını söyledi. Arslan, 35 il ve 25 ülkede, toplam 120 bayi ile hizmet verdiklerini dile getirdi. Arslan, “Bölgede sektörümüzde bu kadar geniş ürün gamına sahip üretim yapan ve pazarlayan başka bir tesis bulunmuyor. TSE, ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, CE, SONCAP, belgelerine sahip firmamız Arslanlı, Aralçı, Arkim, Artherm, Arcalcite gibi markaları kendi çatısı altında toplayarak, EFQM modelini hedef seçti. Bu yapımız ile hem bölgemizde hem de ulusal düzeyde inşaat sektörünün güçlü bir tedarikçisi olarak çalışıyoruz. Biz sürdürülebilir kârlı büyümeyi, Ar-Ge ve ino- vasyon çalışmalarıyla desteklemeye odaklandık” diye konuştu. Aralçı markası ile güçlü hammadde rezervlerine sahip ve tam otomasyonlu tesislerinde yedi çeşit ürünü 500 ton/gün kapasite ile işlediklerinin bilgisini veren Arslan, tesislerine ikinci bir fırın ilave ederek, kapasiteyi bin tona çıkarmak istediklerini açıkladı.

Arkim markaları bünyesinde geliştirdikleri 48 ürün ile çeşit anlamında kendine güvendiklerine işaret eden Arslan, “Burada her türlü yapıştırıcılar, tamir harçları, sıvalar, ısı yalıtım sıvaları, poliüretan ve polmer esaslı su yalıtım malzemeleri, derz dolgular, mineral esaslı dış cephe boyaları, beton katkı malzemeleri, kalıp ayırıcı ürünler gibi çok geniş bir ürün yelpazesine sahibiz. Arkim markası ile yapı kimyasalları toz grubunda üretim kapasitemiz 250 ton/gün, sıvı grubunda 50 ton/ gündür” şeklinde bilgi verdi.

Yine Arcalcite markalarının güçlü hammadde rezervine sahip olma avantajını çok iyi kullandığını anlatan Arslan, “45 mikrona kadar çeşitli elek aralıklarında mikronize kalsiti 400 ton/gün kapasite ile imal ediyoruz. Bölgede birçok değişik sektörün ihtiyaç duyduğu mikronize kalsiti Arslanlı olarak temin ediyor, ürettiğimiz bu ürünleri aynı zamanda alçı ve yapı kimyasalları ürünlerimizin de ana hammaddesi olarak kullanıyoruz” dedi. Son olarak Artherm markası ile de ısı yalıtım ürünleri olan XPS, EPS ürünlerini imal ettiklerini anlatan Arslan, yakın zamanda faaliyete geçirecekleri tesislerinde de Arperlit markasıyla perlitin üreteceklerinin bilgisini verdi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.