ED Strafor, geri dönüşümlü ürünleriyle yalıtımda iddialı

Bölge Ekleri - - ELAZIĞ -

OSB’de, 2 bini kapalı olmak üzere toplam 8 bin metrekarelik bir alanda kurulu olan ED Strafor, geri dönüşümlü ürünleriyle dikkat çekiyor. 250 bin metreküplük üretimiyle bölgenin önemli firmaları arasında yer alan ED Strafor, 38 ilde geniş bayi ağıyla faaliyetlerini sürdürüyor. ED Strafor Yönetim Kurulu Başkanı Oya Düşmez, firmalarının üretime 2010 yılında, Redboard markasıyla başladığını anımsattı. Düşmez, marka oluşumunun ardından Redpor Beyaz ve Redpor Gümüş ısı yalı-

Elazığ

tım levhaları, Redboard EPS ısı yalıtım levhaları, Redbox balık ve dondurma kutuları, Decored dekoratif lamba göbekleri ve tavan kaplama ürünleri ve Redtherm yapı kimyasalları ürünlerinin imalatını yaptıklarını bildirdi. Düşmez, “Ürünlerimizin ortak özelliği yalıtımdır. Bugün üretmiş olduğumuz balık ve dondurma kutularına kadar yalıtıma ihtiyaç varsa günümüzün büyük bir bölümünü geçirdiğimiz ve en önemlisi olan iklimlendirme için para ödediğimiz yaşam alanlarında da yalıtıma ihtiyaç vardır. Biz de bu tespitten hareketle yatırımlarımızı şekillendiriyoruz” dedi.

ED Strafor’un üretimde PS yerine EPS’yi tercih ettiğini anlatan Düşmez, bu durumu EPS üretiminde kullanılan şişirici pentan gazının ozon tabakasına zarar vermemesine bağladı. Ayrıca bitmiş olan EPS’nin hafiflik, kolay işlenebilirlik ve diğer malzemelerle kompozit ürünlerinin imalatında kullanılabilirlik gibi özelliklere sahip olduğunu anlatan Düşmez, “Bu özeliklerinin yanı sıra EPS yüzde 100 geri dönüşümlü bir malzeme olması ve bünyesinde bulundurduğu malzemelerin atmosfer ozon tabakasına zarar vermesinden ötürü çevre dostu bir ürün olduğu için özelikle tercih konusu oluyor” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.