Eldem, gelecek yıl yüzde 5 büyümeyi hedefliyor

Bölge Ekleri - - ESKİŞEHİR -

Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eldem, “2013 yılında yüzde 5 büyümeyi hedefliyoruz. Ayrıca gelecek yıl mağazalarımızda modern bir yapılanmaya gitmeyi planlıyoruz. İnşaat alanında ise yeni projelerimizi hayata geçireceğiz ve şehrimize yakışır konutlar inşa edeceğiz” dedi

Eldem AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eldem, 2012 yılında reel ekonomideki daralmadan dolayı hedeflenen büyümeyi yakalayamadıklarını ancak geleceğe ümitle baktıklarını dile getirdi. Bu doğrultuda Eldem, “Şu anda şirketimizin cirosu 40 milyon TL civarında. 2013 yılında ise yüzde 5 büyümeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu. Eldem, “Firma olarak 2013 yılında günümüz koşullarına uyum sağlamak için, mağazalarımızda modern bir yapılanmaya gitmeyi planlıyoruz. Ayrıca önümüzdeki yıl inşaat alanında yeni projelerimizi hayata geçireceğiz. Şehrimize yakışır, günümüz modern koşullarına hitap eden konutlar inşa edeceğiz” dedi.

1979 yılında kurulan ve bünyesinde bulunan dayanıklı tüketim malları, bilişim, mobilya, otomotiv, sigorta ve inşaat şirketleri ile faaliyet gös- teren Eldem Şirketler Grubu, Ali Eldem, Nihat Eldem ve İbrahim Eldem ortaklığı ile Eskişehir’de ‘güvenli ve tercih edilebilir marka’ olma misyonuyla hizmet veriyor. İşletmelerinde en önemli felsefelerinin müşteri memnuniyeti olduğunu söyleyen Ali Eldem, “Bugün Eskişehir’de 11 mağaza ve 200 çalışanımız ile müşterilerimize hizmet veriyoruz. Satışını yaptığımız elektronik, beyaz eşya, ev tekstili, zücaciye gibi birçok ürün çeşidinde Türkiye’nin güçlü markalarının ve ithalatı yapılan uluslararası markaların bayiliğini yaparak, Eskişehir ve yurt ekonomisine katkı sağlıyoruz” dedi.

Cadde mağazalarının AVM’ler karşısında ayakta kalabilmesi için görüşlerini aktaran Eldem, şunları söyledi: “Ticaretin daha modern bir ortamda yapılması ve insanların hem eğlence hem de alışveriş ihtiyaçlarını tek bir yerden karşılama isteğinin karşısında durmamız mümkün değil. Bizler AVM’lerin içinde yer alarak ticaret yapabiliriz ancak geleneksel ticaret yapan cadde mağazalarımızın sürdürülebilmesi gerekiyor. Bunun için büyük AVM’lerin şehir merkezine değil de gelişmekte olan bölgelere yapılması, hem cadde mağazacılığı yapan bizlerin yaşayabilmesi hem de o bölgelerin sosyal olarak gelişmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Bu konuda belediyelerimizin daha duyarlı olmalarını bekliyoruz.”

Ayrıca uluslararası hipermarketlere verilen bayilik sistemi ile ilgili ulusal bir politika düzenlenmesi gerektiğini savunan Eldem, “Bu konuda sektörümüzün en büyük üreticileri olan Arçelik ve Vestel’in bayilik sistemini yaşatmak için vermiş oldukları mücadeleye minnettarız” diye konuştu.

11 MAĞAZAYA SAHİP

İşletmelerinde en önemli felsefelerinin müşteri memnuniyeti olduğunu söyleyen Ali Eldem, “Bugün Eskişehir’de 11 mağaza ve 200 çalışanımız ile müşterilerimize hizmet veriyoruz” diye konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.