Eskişehir Lazer, kapasiteyi yüzde 200 artıracak

Bölge Ekleri - - ESKİŞEHİR - “LAZER KAYNAK TEKNOLOJİSİNİN ÖNEMİ ARTACAK”

Lazer kaynak makinelerinin sayısını birden dörde çıkaracaklarını belirten İsmail Ünal, üretim kapasitesinde yüzde 200, istihdamda ise yüzde 20’lik bir artış sağlayacaklarını ifade etti. Ünal, yeni makinelerinin yıl sonuna kadar devreye alınacağını söyledi

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 2 bin 500 metrekaresi kapalı, toplam 5 bin metrekarelik üretim tesislerinde, 2004 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Eskişehir Lazer, kaynak teknolojisinde kullanılan en modern yöntem olan lazer kaynak alanındaki yatırımlarını sürdürüyor. Özellikle gıda makineleri, otomotiv ve paslanmaz metal sektörlerinde faaliyetlerini sürdüren firma, lazer kaynak makinelerinin sayısını birden dörde çıkararak üretim kapasitesinde yüzde 200, istihdamda ise yüzde 20’lik bir artış sağlayacak. Kuruldukları günden bu yana yatırımlarıyla hem istihdam hem de üretim kapasitelerini her yıl artırarak bugünlere geldiklerini dile getiren Eskişehir Lazer Fabrika Müdürü İsmail Ünal, “Yeni makinelerimiz yıl sonuna kadar devreye alınacak. Teknolojideki yenilikleri yakından takip ediyoruz ve lazer kaynak teknolojisi alanındaki ye- niliklere sahip olabilmek adına sürekli gayret gösteriyoruz. Üç adet 4 kw’lık Nyag lazer üretici ve 6 eksenli robot sistemlerden oluşan tesisimizde, tüm metallerde lazer kaynak, lazer kesim ve CNC büküm gerçekleştiriyoruz. Kullandığımız teknolojide, lazer tarafından oluşturulan elektromanyetik dalgalar kaynak noktasıyla plaka arasında herhangi bir mekanik temas ya da elektrik teması olmaksızın materyali eritiyor ve dolgu malzemesi kullanılmaksızın kaynak işlemini gerçekleştirebiliyoruz. Kullandığımız teknoloji sayesinde tüm bu işlemleri çok hızlı ve hatasız yapabilme kabiliyetine sahibiz. Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla gerçekleştirdiğimiz çalışmalar da bunun en güzel örneğini oluşturuyor” şeklinde konuştu.

İsmail Ünal, Eskişehir Lazer’in özellikle paslanmaz endüstriyel mutfak ekipmanları (paneller,

İsmail Ünal, yürürlükte olan Avrupa Birliği uyum yasalarına göre, her türlü

gıdayla temas eden bütün ürünlerin paslanmaz olma koşulunun, lazer kaynak teknolojisinin önemini daha da

artıracağını söyledi. üst tablolar, fanlar, boyler gibi), süt ve proses soğutma tankları (süt, şarap ve meyve suyu soğutma işlemleri ile ilgili rollbond uygulamaları); süt, şarap, meyve suyu soğutma tankları, süt taşıma tankerlerinde kullanılan ısı ve eşanjör plaka imalatı, balata ve disk kaynakları üretimi konularında uzmanlaştığını belirtti. Ayrıca Ar-Ge departmanlarının proje ve teknik konuda istenen her türlü desteği verebildiğini söyleyen Ünal, “Yürürlükte olan Avrupa Birliği uyum yasalarına göre, her türlü gıda ile temas eden bütün ürünlerin paslanmaz olma koşulu lazer kaynak teknolojisinin önemini daha da artıracak. Bu alanda ilk ve tek olmamızın verdiği sorumlulukla çalışmalarımız sürecek. Üretimde kullandığımız lazer teknolojisi sayesinde her türlü metalin kaynak işlemini çok hızlı ve hatasız gerçekleştirebiliyoruz” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.