Nigar Ambalaj, ihracatta rotasını İskandinav ülkelerine çevirdi

Bölge Ekleri - - ESKİŞEHİR -

İhracatta rotayı İskandinav ülkeleri İsveç, Norveç, Finlandiya ve Danimarka’ya çevirdiklerini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kumaş, “Her yıl başarı ivmesini artıran Nigar Ambalaj, hedeflediği bu pazarlarda da büyüme ivmesini sürdürmeye kararlı” dedi

Oluklu mukavva kutu üretiminde Türkiye’nin önemli firmalarından Nigar Ambalaj, ihracatta rotayı İskandinav ülkeleri olan İsveç, Norveç, Finlandiya ve Danimarka’ya çevirdi. Bu konuda uzun bir süredir çalışmalarını sürdüren Nigar Ambalaj, söz konusu ülkelere pizza kutusu ihracatı yapan ilk Eskişehir firması olarak dikkat çekiyor.

İskandinav ülkelerine yapılan çalışmaların oldukça zor olduğunu belirten Nigar Ambalaj Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kumaş, “Bu iş parada hafif, yükte yer kaplayan bir unsurdur. Bunu yapmak büyük bir meseledir. Bunu Nigar Ambalaj başarmıştır. Biz yeni çalışmalarımızla konteynırların daha çok ürün almasını sağlamak için çok güzel bir şekilde presleyip güvenli bir şekilde teslim edilmesini sağlıyoruz” dedi. Üretimde 20’nci yılı doldurduklarını dile getiren Kumaş, “Birçok ülkeye yap- tığı ihracatla büyüttüğü hedeflerini gerçekleştiren şirketimiz, şimdi de İskandinav ülkeleri olan İsveç, Norveç ve Danimarka’ya odaklandı. Her yıl başarı ivmesini artıran Nigar Ambalaj, hedeflediği bu pazarlarda da büyüme ivmesini sürdürmeye kararlıdır” diye konuştu.

Şirket olarak insana yatırımı da çok önemsediklerini vurgulayan Kumaş, bunun da meyvelerini almaya başladıklarını açıkladı. Kalifiye personel altyapısını tamamlamalarının ardından, en üst kalitedeki ürünlerle ihracat pazarlarını zorladıklarını söyleyen Kumaş, “Artık sloganımız ‘Ya ihracat ya ihracat’ tır. Çünkü Türk şirketlerinin kendilerine güveni tamdır. Bu güveni kaliteli üretimle birleştirince, bütün dünyanın Türk girişimcisini konuşacağına inanıyorum” şeklinde konuştu. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde 1974 yı- lından beri Simtaş markasıyla, soba üretimine devam ettiklerine de değinen Kumaş, şunları söyledi: “Şirketimiz soba üretimi yaptığı Simtaş markası ile eğitime destek vermeye de devam etmektedir. Dondurucu soğukların gelmesi ile bazı ücra köylerde okulların ısıtmada sıkıntıları bulunmaktadır. Bu sıkıntıları gidermek için Simtaş, Türkiye’nin neresinde olursa olsun bu okullara soba göndermeye devam etmektedir.”

“İHRACAT PAZARLARINI ZORLUYORUZ”

Şirket olarak insana yatırımı çok önemsediklerini vurgulayan Mehmet Ali Kumaş, bunun da meyvelerini almaya başladıklarını açıkladı. Kumaş, kalifiye personel altyapısını tamamlamalarının ardından, en üst kalitedeki ürünlerle ihracat pazarlarını zorladıklarını söyledi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.