“Atakan Makina forklift kiralamada hızla büyüyor”

Bölge Ekleri - - ESKİŞEHİR -

Eskişehir bölgesinde 1982 yılından beri forklift kiralama hizmeti veren Atakan Makina, 2012 yılı itibarıyla özellikle kiralama hizmetlerine de önem vermeye başladı. Firma, 2013 yılında da kiralama alanında hızla büyümeyi sürdürme hedefinde

Atakan Makina, 2012 yılı itibarıyla kiralama hizmetlerine önem verdi. 2010 yılından bu yana yalnızca forklift ve depo içi ekipmanlarda uzmanlaştıklarını belirten Atakan Makina Genel Müdürü Mustafa Cemil Karamanlı, bu ürünlerin tamamı için satış, servis, yedek parça ve kiralama hizmeti verdiklerini dile getirdi.

Eskişehir bölgesinde 1982 yılından beri hizmet verdiklerini söyleyen Karamanlı, “Firmamız 2007 yılında Yusuf Karamanlı tarafından kurulmuştur. Yusuf Karamanlı, Karamanlılar Otomotiv olarak Eskişehir bölgesinde ticari araç bakım onarım hizmetleri vermekteydi” dedi. Karamanlı, şöyle devam etti: “Kurulmuş olduğumuz o yıllarda bunlara ek olarak endüstriyel motorlar ve yedek parçalarının satışı ve jeneratör satışı ile bakım ve onarımını bir süre yürüttük. O dönemlerde yeni bir sektör arayışı içinde hizmet sunduğumuz hali hazırdaki müşteri portföyünü kullanarak, yapmakta olduğumuz işle benzerlik gösteren depo içi ekipmanlar ve forklift sektörüne girmeye karar verdik. Bu sektörü değerlendirmekteki bir diğer sebepse sektörde bölgemizde inanılmaz bir boşluk olmasıydı.”

İki ayrı tesiste hizmet veriyor

Eskişehir bölgesinde forklift kiralama hizmetinde eksiksiz ve kesintisiz hizmet verdiklerine değinen Karamanlı, özellikle 2012 yılı itibarıyla kiralama hizmetlerine önem verdiklerini ve kiralama alanında hızla büyümeyi sürdürdüklerini söyledi. Hizmetlerinin tamamını iki ayrı tesiste sürdürdüklerini vurgulayan Karamanlı, sözlerine şöyle devam etti: “Tesislerimizden biri satış ve kiralama hizmetlerini yürüttüğümüz ofisimiz, diğeri ise satış sonrası hizmetleri, servis ve yedek parça satış hizmetlerini yürüttüğümüz diğer tesisimizdir. Toplam kapalı alanımız 600 metrekare, açık alanımız ise bin 500 metrekare civarındadır. Tesislerimiz sanayi bölgesinde konuşlanmış olup gelebilecek her talebe anında ve eksiksiz müdahale edebilecek konumdadır.”

Özellikle servis hizmetlerinde orijinal yedek parça ve eğitimli personelleri ile hizmet kalitelerini yükselttiklerinin altını çizen Karamanlı, şunları söyledi: “Verdiğimiz hizmeti hızlı müdahale, ekonomik çözüm, uzun süreli arıza durumlarında yedek makine tedariki gibi destek- leyici hizmetlerle kusursuzlaştırmaktayız. Kiralama hizmetlerimizde ise tercih edilen kiralık makinelerin kalitesi, kiralık forkliftlere verilen servis hizmetler, ekonomik ve uzun süreli kiralama talepleri, söz verilen zamanda söz verildiği gibi hareket etmek gibi değerleri ön plana çıkararak hareket etmekteyiz. Bu anlayış kalite politikamızın temelini de oluşturmaktadır.”

“Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyoruz”

İşletmelerinde teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirten Karamanlı, “Firmamız ister satış sonrası hizmetler bölümünde isterse kiralama bölümünde teknolojik gelişmelerden sonuna kadar faydalanmaktadır. Örneğin forkliftlerimizi oluşabilecek arıza risklerine karşı her daim takip sistemleri ile bilgisayarımızdan ya da telefonlarımızdan takip etmekteyiz” dedi. Karamanlı, “Atölyemiz bilgisayar donanımları ile forkliftlere müdahale edebilmektedirler. Bunun dışında işleyişimizi hızlandıracak ve ekonomikleştirecek tüm teknolojilerden faydalanmaktayız” şeklinde konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.