Yeni sanayi bölgelerine ihtiyaç var

Bölge Ekleri - - ANASAYFA -

ler Konfederasyonu (TUSKON) ve Marmara İş Hayatı Dernekleri Federasyonu (MARİFED) üye olan derneğimiz, ilimizin öncü sivil toplum kuruluşları arasında yer alıyor. BİSİAD olarak üyeler arasındaki birlik ve beraberliği, kaynaşmayı, birbirleriyle ve diğer illerde bulanan derneklerdeki iş adamlarıyla tanışmayı, böylelikle iş ilişkilerini ve birlikte iş yapabilme yeteneğini artırmayı, ortak akılda buluşarak ilimize katkı verecek her türlü görüş ve düşünceyi gündeme taşıyarak yerelde Bilecik’e, genelde ülkemize katkı sağlamaya devam etmekteyiz. Üyelerimizin oluşturduğu bu güç birliği sayesinde il ve ülke gündemindeki ekonomik ve sosyal meselelerin çözüme kavuşmasına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Örneğin geçen yıllarda BİSİAD, ilimizin iyi derece teşvik kapsamına alınmasında, il ve ülke gündemine taşınmasında öncü rol oynadı. Yine 2008 yılında kurulan Şeyh Edebali Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan’ın da katkılarıyla başlattığımız üniversitesanayi işbirliği toplantıları neticesinde, yönetimini üniversite öğretim üyelerinin ve sanayici iş adamlarının oluşturduğu Üniversite-Sanayi İşbirliği Derneği’nin kurulmasına vesile oldu.

Aynı zamanda üyelerimize MARİFED ve TUSKON’un katkılarıyla, yurtiçi ve yurtdışı iş gezileri gerçekleştirmek, yeni ve alternatif pazarları tanıtmak, böylelikle esnafını işada- mı, iş adamını sanayici, sanayiciyi de ihracatçı konumuna taşımaya destekte bulunuyoruz. Üyelerimizin gelişimine ve bilgilenmesine yönelik eğitimler, seminerler, konferanslar ve ülke tanıtım toplantıları gibi faaliyetlerimize de hız kesmeden devam ediyoruz. Yeni dönemde ise kendi üyelerimizin katılacağı en az üç yurtdışı gezisi yapmayı hedefliyoruz. Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu geziler iş adamlarımızın ihracatını artırıcı, yeni pazarları tanımasına ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmasına yardımcı oluyor.

sanayisi 1990’lı yıllarda verilmeye başlanan teşviklerle beraber gelişmeye başladı. Bugün itibarıyla ildeki altı organize sanayi bölgesi, Bilecik’in nüfusuna göre yeterli gibi gözükse de Türkiye genelindeki gelişmelere paralel olarak, yeni sanayi...

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.