TAVŞANLI BELEDİYESİ

Mustafa Güler

Bölge Ekleri - - ANASAYFA - Tavşanlı Belediye Başkanı

Göbel Termal Tesisleri, göreve geldiğimiz döneme kadar genellikle yöre halkının daha çok tercih ettiği, hak ettiği ilgiyi alamamış bir bölge durumundaydı. Bölgeyi ön plana çıkararak, ilçenin termal turizmde hak ettiğini alması için projelerimizi uygulamaya koyduk.

Son

yıllarda şehirleşme ve sanayileşme atağıyla ismini ülke gündeminde duyuran Tavşanlı, aynı büyümeyi termal turizm alanında da gösteriyor. Son beş yılda yapılan kalite ve hizmet geliştirme çalışmaları sayesinde bugün yepyeni bir hal alan Tavşanlı Belediyesi Göbel Termal Tesisleri, bölgesel gelişimin ardından ulusal anlamda tanınan ve tercih edilen bir tesis haline geldi. Göbel Termal Tesisleri, doğal sıcaklığı ve mineral yapısıyla tercih sebebi oluyor. Ayrıca tesislerin bulunduğu alanın oksijen yapısı ile de Türkiye’nin önemli yerlerinden biri konumunda. 2009 yılından sonra yenilenen konaklama ve sosyal alanları, bölgenin özellikle dinlenmek için tercih edilmesinde rol oynuyor. Doğa ile iç içe olan tesislerde, yatak ve hizmet kapasitesini artırmaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Göbel Termal Tesisleri, bölge için büyük avantaj. Bu avantajı hem halkımıza, hem de ekonomiye yarar sağlayacak şekilde değerlendirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Göbel Termal Tesisleri, göreve geldiğimiz döneme kadar genellikle yöre halkının daha çok tercih ettiği, kendi kabuğunun içinde kalmış ve hak ettiği ilgiyi alamamış bir bölge durumundaydı. İlçemizin tanıtımı ve gelişimi için giriştiğimiz çabalarda da, Göbel Termal Tesisleri’ni ön plana çıkararak, termal turizm alanında hak ettiği noktaya gelmesi için projelerimizi programlı bir şekilde uygulamaya koyduk. Mevcut olan konaklama alanlarının revizyonu ve iyileştirme çalışmaları ile başlayan süreçte, bir yıllık zaman diliminde yeni apart dairelerimizi halkımızın ve misafirlerimizin hizmetine sunduk. Daha sonraki süreçte altyapı, elektrik, sosyal alanların düzenlenmesi gibi çalışmalarla hizmet kalitesinin yükseltilmesi konusunda çalışmalarımız oldu. Bu çalışmalar devam ederken gerçekleştirdiğimiz tanıtım faaliyetleri ile Göbel Termal Tesislerimizi ülke genelinde tanıtma imkanı bulduk. Bu vesile ile ilçenin ekonomik gelişimine de katkı sunulduğu, gözden kaçırılmaması gereken bir nokta. Çünkü misafirlerimiz özellikle son 4 yıldır genel olarak şehir dışından gelen insanlar. Aynı zamanda özellikle yaz sezonunda istihdam konusunda da ciddi bir açığı kapatan tesislerimizin, artık yıl boyunca yüzde 100’e varan doluluk oranları ile hizmet vermekte. İlçemizin tanıtımına ve ekonomisine de bu vesileyle ciddi bir katkı sağlanmış oluyor.

OSB ile firmaların tercih ettiği ilçe haline geldik Tavşanlı, enerji sektörüne dayanan bir ekonomi üzerine inşa edilmiş. Bölgenin en zengin linyit yataklarından olan Tunçbilek ile bu sektörde önde gelen konumdaydı. Ancak günümüz şartlarında yavaş yavaş bu sektördeki istihdamın azalması ile yeni kapıların aralanması gerekiyordu. Bu sebeple Tavşanlı’nın en büyük eksiklerinden olan organize sanayi bölgesinin kurulması, inşası ve geliştirilmesi çalışmalarını sağlayarak, sanayi alanında da pek çok hatırı sayılır firmanın tercih ettiği bir ilçe haline geldik. Yine aynı şekilde meşhur Tavşanlı leblebileri ve leblebicilik sektörünün de gelişmesi, ilerleyen teknolojiye ayak uydurması gerekiyordu. Bu bağlamda Leblebiciler Sitesi’nin de yapımına öncülük ederek, atadan gelen bir geleneği de yaşatmış, aynı zamanda da ekonomik olarak değerini artırmış bulunuyoruz.

Kütahya, Türkiye genelinde nüfusu azalan bir il olmasına karşın Tavşanlı hızla büyüyen, mevcut nüfusunu muhafaza eden ve nüfusu da sürekli artan bir ilçe haline geldi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.