Keramika’dan yatırıma 4 milyon TL

Bölge Ekleri - - ANASAYFA -

‘Mutfaklarınızı Renklendiriyoruz’ sloganı ile faaliyetlerini sürdüren Keramika, üretimini Kütahya OSB’de sürdürüyor. Birbirinden renkli ve ergonomik ürünler imal etmek amacıyla kurulan firma, klasik masa anlayışının dışında, sofraları renklendirecek farklı ve özgün ürünler üretiyor. 2007 yılında kurulmalarına rağmen, mevcut Pazar paylarını her geçen gün artırdıklarını söyleyen Keramika Genel Müdürü Emin Yüce, şirket olarak ‘sürekli yatırım’ politikasını benimsediklerini ve bu yıl yatırımları için toplam 4 milyon TL’lik bir bütçe ayırdıklarını kaydetti.

Müşteri taleplerini karşılayabilmek için yatırımlar ile kapasitelerini artırmayı planladıklarını belirten Emin Yüce, “Gerçekleşecek yatırımlar gerek ihracat gerek ithalat gerekse de istihdam alanında artış sağlayacaktır. Şu an üretimimizin yüzde 35’ini ihraç ediyoruz.

Keramika olara Avrupa’da faaliyet gösteren birçok ünlü markanın promosyon tedarikçiliğini üstlendik. Markamızın uluslararası statüde yakaladığı grafiği üst noktalara taşımak için Ar-Ge ve tasarım departmanlarına büyük önem veriyoruz. 2012 ve 2013 yılında yaptığımız yatırımlar, tasarım ve Ar-Ge departmanlarına yö-

neliktir” ifadelerini kullandı.

Kapasiteyi artıran yatırımlar

Bu yıl kapasite artırıcı ve teknoloji yenileme hususlarında yatırımlar gerçekleştirdiklerinin bilgisini veren Emin Yüce, yaklaşık 4 milyon TL yatırım planladıklarının ve bu yatırımların büyük bir bölümünü tamamladıklarını açıkladı. Yüce, “Yaptığımız yatırımlar ile bu yıl içinde 100 kişiyi daha istihdam etmiş olduk. 2013 yılı sonunda şirketimizin HES projesini devreye almayı planladık” dedi. Yüce, “Yenilik olmazsa sektörde rekabete karşı koyabilmemiz neredeyse imkansız hale gelir. İnovasyon, işletmeler için büyük önem teşkil ediyor. Bu nedenle Keramika bünyesinde bulunan Ar-Ge, Ür-Ge ve tasarım departmanları tarafından sürekli araştırmalar yapılarak nelerin nasıl, ne zaman, hangi koşulda üretileceği sorularına yanıt aranıyor” diye konuştu. Yüce, şirket olarak en önem verdikleri iki noktanın müşteri memnuniyeti ve kalite olduğuna işaret etti.

Kütahya, hammadde ve mevcut iş gücü açısından oldukça iyi bir noktada olduğunu belirten Yüce, şunları kaydetti: “Çini, seramik ve porselen son zamanlarda gelişen bir olgu değil. Yüzyıl- lardan beri bu coğrafyada bulunuyor. İlimiz bu faaliyet alanında dünyaca ünlü usta ve markalara sahip. Sektör, Kütahya’nın en önemli geçim kaynağıdır. Ancak kalkınmanın lokomotifi sanayidir. Kütahya bu anlamda kabuğunu kırma aşamasındadır. Kütahya’nın, önümüzdeki yıllarda yapılacak yeni yatırımlarla ülkemize ciddi ekonomik katkı sağlayacağına inanıyorum.”

Üretimin yüzde 35’i ihracata gidiyor

Genel Müdür Emin Yüce, “Şu an üretimimizin yüzde 35’ini ihraç ediyoruz. Keramika olara Avrupa’ da faaliyet gösteren birçok ünlü markanın promosyon tedarikçiliğini üstlendik. Markamızın uluslararası statüde yakaladığı grafiği üst noktalara taşımak için...

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.