Sevgi Hastanesi, ikinci şubesini açma hazırlığında

Bölge Ekleri - - ANASAYFA -

Balıkesir’de 34 doktorla hizmet veren Sevgi Hastanesi, gelecek yıl Bandırma’da açmayı planladığı ikinci şubesi için hazırlıklara başladı. 2013 yılında büyümeye yönelik çalışmalarına hız verdiklerini belirten Sevgi Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Refik Özbal, hizmet alanlarını ve doktor sayılarını artırdıklarını söyledi. Şu anda 34 doktorun bünyelerinde aktif olarak çalıştığını bildiren Özbal, aynı zamanda yatak sayılarını da 72’den 102’ye çıkardıklarını vurguladı. Bunun yanı sıra Sevgi Ortak Sağlık Güvenlik Birimi’ni açtıklarına değinen Özbal, “Ayrıca ilk yardım eğitim merkezi ile Sevgi Sintigrafi Merkezi’ni faaliyete aldık. Yenilenebilir enerji konusunda çalışmalara başladık. Bu çalışmalarımızın sonuçlanması ile kendi elektriğimizi kendimiz üreteceğiz. Bunun için arazimizi aldık ve gerekli izin başvurularımızı yaptık” dedi.

2014 yılında ise Bandırma’da yeni bir hastane yatırımı gerçekleştireceklerini anlatan Özbal, 23 milyon TL’ye mâl olacak has- taneleri için arazi satın aldıklarını dile getirdi. Ancak yeni hastanelerinin kadrosunu şu anda oluşturamadıklarına dikkat çeken Özbal, “Öncelikle kadro satın almamız gerekiyor ama kadro satın almak oldukça maliyetli. Bir doktor kadrosu 100 bin350 bin TL arası değişen fiyatlardan geçiyor” açıklamasını yaptı. 2013 yılına yönelik değerlendirmelerde de bulunan Refik Özbal, yılın, tatillerin uzun olmasından kaynaklı beklentilerin altında geçtiğini aktardı. Özel sağlık sektöründe sıkıntıların devam ettiğinden de bahseden Özbal, “Sektörde belirli bir düzene geçilmeye başlandı fakat bununla birlikte kadro tahsisatları gibi belli sıkıntılar ortaya çıktı” şeklinde konuştu. Özel hastane olarak istedikleri branşta istedikleri sayıda doktor çalıştıramadıklarını savunan Özbal, “Oldukça sınırlı bir alanda hareket ediyoruz. Devletten kadro alamadığımız için başka hastanelerden kadro alışverişi yapıyoruz” ifadelerini kullandı. Kağıtçılık sektörüne 2010 yılında giriş yaptıklarını belirten Güney Marmara Kağıt firma ortağı S. Halit Özgencil, “2014, bizim yatırım yılımız olacak. Yapacağımız yatırımlarla birlikte, üretimimizi yaklaşık yüzde 60 artıracağız” dedi. Bu kapsamda Özgencil, 2014’te makine ve tesis yatırımı yapacaklarını, bu yatırımın 1 milyon TL’sinin tesis, yaklaşık 600 bin TL’sinin ise makina yatırımı olacağını söyledi.

2014 yılında naylon poşetin artık piyasadan kalkacağını aktaran Özgencil, “Eskiden olduğu gibi yine kese kağıdı piyasaya girecek ve biz de bunu üreten ilk firmalardan biri olacağız. Kutu üretimine de geçmeyi planlıyoruz. Yeni üretim tesisimizle birlikte, ürün gamımızı genişletmeyi planlıyoruz” diye konuştu. Yarı hammaddeyle çalıştıklarını belirten Öz-

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.