110 BLUZ

Kısa beden 17, 18, 19, 20, 21 Arka boy 57 cm

Burda - - Klasİk -

Kumaş önerisi:

İnce ama tok duran kumaş, enine ya da çift yöne esnek. Orijinal kumaş: Enine elastik pamuklu kumaş. Malzeme: Tela. 1 gizli metal fermuar ve özel makine ayağı. Patronu paftadan aktarın. 110 numaralı modele ait çizgilere ve sayılara dikkat edin. Patronları biçki planına göre kumaşa iğneleyin. Dikiş ve baskı payı: Dikişler ve kenarlar için 1.5 cm, baskı için (patron 27, 28, 29) 4 cm.

Biçilecek parçalar:

21 Ön parça kumaş katında 1x 22 Arka parça 2x 23 Ön kollar 2x 24 Arka kollar 2x 25 Ön yaka açıklığı patı kumaş katından 2x 26 Arka yaka açıklığı patı 4x 27 Ön etek 2x 28 Orta arka etek 2x 29 Yan arka etek 2x Tela için bkz. biçki planı, dış patlara tela ütüleyin.

İşlem sırası:

Ön ve arka parçaların penslerin ni kapatın, ortaya ütüleyin.

Yan dikişleri çekin. Payları ütün leyerek açın.

Alt kol dikişlerini kapatın (dikiş n 3). Alt kol kenarlarını kat çizgisinden dışa katlayın ve yırtmaç işaretine kadar yırtmaç kenarlarına dikin. Yırtmaç işaretlerinde payı alta katlayın ve iğneleyin. Üst kol dikişlerini yırtmaç işaretinin üstünden çekin (dikiş 2). İğneleri çıkartın, alt kol kenarları kat çizgisinden içe döndürün, ütüleyin. Kat kenarını elde dikin, üst kol dikişlerini yan yana dikin. Kolları kol oyuklarına dikin (dikiş 4 ve 5). Dikiş payını koltuk altına kadar kola ütüleyin.

Yaka patlarının omuz dikişlerin ni kapatın (dikiş 6). Payı keserek 7 mm ende bırakın ve pata ütüleyin.

Etek parçalarının arka ek din kişlerini kapatın (dikiş 8) ve yan dikişleri (dikiş 9) çekin. Baskı payını içe döndürün ama henüz dikmeyin. Ön etek kenarlarını pervaz kat çizgisinden içe ütüleyin, pervazın iç kenarına bastırın. Pervazı baskı kenarında dikin. Sağ ön eteği tersi yüzünde ve ortası ortasında sol ön eteğin üstüne koyun, üst kenarları üst üste teyelleyin. Eteği ön ve arka parçaların alt kenarına dikin (dikiş 10). Payı yukarı ütüleyin.

Arka açıklık kenarlarına fermun arı dikin, yaka patı çizgisinden başlasın. Arka orta dikişi fermuara kadar dikerken baskı payını yeniden açın, dikiş baskı çizgisinin 2 cm altından başlasın.

Telasız patı yüzü yüzünde ilk n dikilen patın üstüne koyun, arka pat uçlarını fermuarın 5 mm önünden arkaya yatırın, yaka kenarına iğneleyin. Dikiş payını kesin. Patı döndürün, yaka kenarını ütüleyin. Pat iç kenarını ek dikişin üstüne iğneleyin, dışta dikiş oluğundan dikin. İç patın uçlarını fermuar bantlarına bastırın. Baskı payını içe yatırın, el dikişiyle bastırın, fermuar bantlarının üstüne dikin.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.