109 A,B ELBİSE

Burda - - Dİkİş Okulu -

Kumaş önerisi:

İnce ve dökümlü jarse. Elastan katkılı jarse. Orijinal kumaş A: Elastan katkılı pamuklu jarse. B: Elastan katkılı viskon jarse.

Malzeme A, B:

Tela. 2 dikişli çıtçıt. Çift iğne. Patronu paftadan aktarın. Patronları kumaşa iğneleyin. a ve b parçaları kumaşa çizin.

Dikiş ve baskı payı:

Dikişler ve kenarlar için 1.5 cm, baskılar için 3 cm. a ve parçalara pay dahil.

Biçilecek parçalar:

Elbise A, B 1 Sağ ön parça 1x 2 Sol ön parça 1x 3 Arka parça kumaş katında 1x 4 Sağ ön etek 1x 5 Sol ön etek 1x 6 Arka etek kumaş katında 1x 7 Kol 2x 8 Sağ ön pervaz 1x 9 Sol ön pervaz 1x 10 Arka yaka açıklığı pervazı kumaş katında 1x a) Sağ kuşak 1x b) Sol kuşak 1x Tela için bkz. biçki planı. Ayrıca 2 ve 3 numaralı parçaların alt kenarına ve ön ortanın yanından 1 numaralı parçanın alt kenarına tela ütüleyin.

İşlem sırası: Elbise A, B

Esnek kumaş uyarısı için bkz. model 104.

Sağ ön parça ile sağ ön eteğe n (parça 1 ve 4) alt/üst kenardan itibaren pili katlayın ve içten ok işaretine kadar dikin. Pili dikişlerini ütüleyin. Pilileri dikiş payının üstüne teyelleyin.

Omuz dikişlerini kapatın, pern vazların da, dikiş 4 ve 5. Paylara sürfile yapın ve ütüleyerek açın.

Kuşakları boydan katlayın, n uzun ve bir dar kenarlardan dikin, payı kesin. Kuşakları döndürün, ütüleyin. Açık uçlarını yatay çizgi ile bel çizgisi arasından ön parçalara teyelleyin, kuşaklar ön parçaların üstünde.

Pervazı yüzü yüzünde ön ve n arka parçaların yaka kenarına dikin, omuz dikişleri üst üste gelsin, kuşaklar araya alınsın. Dikiş payını kesin. Pervazı ek dikişin yanından dikiş payına dikin, içe döndürün, kenarı ütüleyin. Pervazı omuz dikiş payına dikin.

Arka eteği arka parçaya dikin, n dikiş 3. Payı ütüleyerek açın.

Sağ ön parçayı sağ ön eteğe din kin, dikiş 1, bunun için ön parça pervazını tekrar dışa yatırın, pervaz iç kenarına kadar dikin. Dikiş payını ütüleyerek açın. Pervazı içe döndürün, sağ ön eteğin kat kenarını ütüleyin. Pervazı yatay dikişin dikiş oluğundan dikin.

Sol eteğin ön kenar dikiş payın na (2 numaralı dikişin yanı) sürfile yapın, içe ütüleyin ve 1 cm ende dikin. Sol ön parçayı sol ön eteğe iğneleyin, dikiş 2. Pervazı yüzü yüzünde ön etek kenarının üstünden arkaya katlayın ve iğneleyin. Yatay dikişi çekin. Pervazı içe döndürün. Sol eteğin dikiş payını pervaz ucundan kesin. Dikiş payına sürfile yapın ve ütüleyerek açın.

Yan dikişleri kapatın, dikiş 6, n sağda dikişi yatay çizgi ile yatay dikiş arasında kuşak için açık bırakın.

Baskı payını içe ütüleyin, bun nun için sağ etekte pervazı tekrar içe katlamalısınız. Çift iğne ile 2.5 cm enden dikiş çekerek baskıyı yapın. Pervazı içe yatırın, baskı payına el dikişiyle dikin.

Kol dikişlerini kapatın, dikiş 7. n

Kolların baskı payını içe ütülen yin, dıştan çift iğne ile dikiş çekin. Kolları takın, dikiş 8.

Sağ ön parçayı tersi yüzünde n çakışma çizgisiyle uyumlu olarak sol ön parçanın üstüne iğneleyin. İçten ön kenarda yatay dikişin üstünden çıtçıtları dikin.

Beden 36, 38, 40, 42, 44 Etek boyu 56 cm

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.