113 A,B,C PANTOLON

Beden 17, 18, 19, 20, 21 Pantolon boyu 92 cm Paça bolluğu 45 cm

Burda - - Dİkİş Okulu -

Kumaş önerisi:

Tok duran pantolon kumaşı. Elastan katkılı kumaş. Orijinal kumaş: A: Streç yünlü, B: Elastan katkılı polyester krep, C: Elastan katkılı desenli pamuklu kumaş.

Malzeme A,B, C:

Tela. 1 gizli fermuar 22 cm ve özel makine ayağı. Patronu paftadan aktarın. Patronları biçki planına göre kumaşa iğneleyin.

Dikiş ve baskı payı:

Dikişler ve kenarlar için 1.5 cm, baskı için 4 cm.

Biçilecek parçalar:

1 Ön pantolon 2x 2 Arka pantolon 2x 3 Ön bel bandı kumaş katında2x 4 Arka bel bandı kumaş katında 2x Tela için bkz. biçki planı. Dış bel bandına tela ütüleyin.

İşlem sırası: Pantolon A,B, C

Arka parçaları yüzü yüzünde n üst üste koyun. İç bacak kenarlarını yatay çizginin üstünden buharla ya da nemli bez üstünden ütüleyerek ön pantolon parçası boyuna getirin.

Ön ve arka pensleri kapatın, n ortaya ütüleyin. Ön parçaları boydan katlayın ve ütü çizgisi ütüleyin. Sağ yan dikişi ve bacak arası dikişlerini çekin, payları ütüleyerek açın.

Bacakları yüzü yüzünde iç içe n sokun. Ön ve arka orta dikişi bir kerede kapatın, payı bacak arasına kadar ütüleyin, ağ kısmında dik bırakın.

İç be dış bel bandı parçalarının n sağ yan dikişini çekin (iç bel bandı ile karşılıklı aynı). Payı ütüleyerek açın.

Dış bel bandını pantolonun n beline dikin, payı bel bandına ütüleyin.

Sol yan bel bandı ve açıklık n kenarlarına gizli fermuarı dikin, bel bandının üst kenarından başlayarak. Sol yan dikişi fermuara kadar kapatın.

İç bel bandının alt kenarına sürn file yapın, yüzü yüzünde dış bel bandının üstüne koyun, üst kenarları iğneleyin. Fermuar açıklığında iç bandın uçlarını açıklık kenarının 5 mm önünden arkaya yatırın, üst kenara iğneleyin. Dış bandın açıklık paylarını dışa yatırın ve iç bandın üstünden üst kenara iğneleyin. Üst kenar boyunca dikin. Açıklık paylarını ve iç bel bandını içe döndürün. Bel bandının iç kenarını ek dikişin üstüne koyun, dıştan ek dikiş boyunca makine çekin. İç bel bandı uçlarını fermuar bantlarına dikin.

Paçaların baskı paylarını içe n ütüleyin, elde dikin.

Arka bacaklara ütü çizgisi ütün leyin.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.