135 ŞİŞE KILIFI

PAPAĞAN Şişe 0.4 litre Örnek bu sayfada

Burda - - Dİkİş Okulu -

Malzeme:

Dergideki hobi el işi sayfasına bakın. Ayrıca gagaya doldurmak için Dacron-pamuk. Patron: Örnek motifin patronunu çıkartın. Dikiş payı: Tüm parçaları istediğiniz renkte ve paysız biçin.

Biçilecek parçalar:

1 Göz kapağı 2x 2 Göz bebeği 2x 3 Göz 2x 4 Kafa 2x 5 Gaga 2x 6 Beden kumaş katında 1x 7 İbik kumaş katında 1x 8 Küçük kanat 2x 9 Büyük kanat 2x Yapışkanlı telayı göz ve gözbebeklerinin arka tarafına ütüleyin.

İşlem sırası:

Gözleri kafaya ütüleyin, zikzak n dikişle dikin. Önce gözbebeği parçalarını yapışkanlı telayla ütü- leyin, sonra üstüne gözkapaklarını, eğik kenar boyunca dikin.

Gaga parçalarının oval kontun runu küçük düz dikişle dikin. Gagaları tersi tersinde üst üste dikin, pamuk doldurmak için kısa kenarları açık bırakın.

Dış kanat kenarlarını zikzak din kişle dikin.

Önce büyük sonra küçük kan natları bedene iğneleyin, yatay çizgiler üst üste gelsin: Ön ortaya mesafesi 4.5 cm, üst kenara mesafesi 2 cm. Üst kanat kenarlarını 4 cm dikin. Kafa parçalarını derginin hobi el işi sayfasındaki 8.adıma göre çalışın.

Kafa parçalarını ve bedeni tersi n tersinde üst üste iğneleyin. İbiği boydan katlayın, açık kenarlarını yatay çizgiden itibaren ense dikişine kadar kafa parçalarının arasına iğneleyin. Gagayı öne sokun, iğneleyin. Kafa ve devamında beden parçalarını gaga ve ibiği de araya alarak üst üste dikin. İbik kenarını gösterildiği gibi kesin.

P9 P8 P6 P5 P1 P2 P3 P4 P7

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.