ÖLÇÜ ALMA YÖNTEMİ

Kendi beden ölçülerinizi Burda ölçü tablosunda olanlarla karşılaştırın. Size en yakın olan ölçüleri seçin. Göğüs ve kalça çevresi ölçüleri en önemlileridir.

Burda - - Dİkİş Okulu -

1 Boyun çevresi: Boyun çevresinin ölçüsünü almak için mezurayı köprüçük kemiğinin üstünden boyuna dolayın. Göğüs çevresi: Mezurayı göğüs üzerine en kabarık olduğu yerden koyun, koltuk altlarından geçirin ve sırtta hafifçe yukarı kaldırın. 2 Bel çevresi: Mezurayı bele sarın, ne çok sıkın, ne fazla gevşek tutun. Kalça çevresi: Basenin en geniş olduğu yerden mezurayı sarın ve ölçü alın.

3 Ön bel uzunluğu: Boyun dibinden beldeki bandın üst kenarına kadar, göğüs ucunun üstünden geçirin. Göğüs derinliği: Ön bel uzunluğunu ölçer gibi ölçün. Mezura göğüs ucunun üstünden geçecektir.

4 Arka boy: Hafif çıkık son boyun omurundan orta sırt boyunca beldeki kuşağın alt kenarına kadar ölçü alın. Sırt genişliği: Kol başından kol başına yatay sırt ölçüsü. Dikkat: Dimdik dururken!

5 Omuz genişliği: Boyun kökünden (ok) omuz eklemine kadar (taraf çizgi) ölçün. Üst kol ölçüsü: Üst kolun en kalın olduğu yerin çevresini ölçün. (İki koldan daha fazla geleni esas alın).

6 Kol boyu: Dirseğinizi hafifçe bükün, omuz başından bileğe kadar olan mesafeyi ölçün.

6

5

3

4

1

2

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.