ŞEKERCİ DÜKKANI MODASI

Şeker renklerinde ve 60’lı yılların stilinde feminen modeller yağmurlu günlerinizi dahi aydınlatacak. Hepsi 34 – 44 ve 44 – 52 bedende!

Burda - - Trend -

MANTO Beden 44 – 52 Kup dikişleri ve patlı cepleri olan modern kesimli bir manto…bol olması nedeniyle her türlü kalın kışlık kıyafetin üstüne uygun. Kol kapakları ve kuşağı çift yüzlü kumaşından dolayı hoş bir renk efekti oluşturuyor. KISA CEKET Beden 36 – 44 Sade ve net bir kesim, oyuncaklı detaylar: Kapaklı cepleri olan köşeli ceketin bel bandı ve kol biritleri köprülerden geçiyor.

ELBİSE Beden 44 – 52 Ön parçayı süsleyen payetli roba kolyeden daha güzel, ayrıca volanlı kollarda ve arkada da devam ediyor. Önü boydan boya pilikaşeli elbisenin içinde rahat hareket etmek öyle kolay ki!

VOLANLI BLUZ Beden 36 – 44

İş yerine de giyebilirsiniz, partiye de. Payetli yakası düğmeli olduğu için tarz değişimi gayet kolay bir tasarım. Volanlı kol yırtmaçları ve bol manşetleri diğer ayrıntıları.

7/8 PANTOLON Beden 36 – 44

Dar kesimli, paçaları kalın dubleli pantolonun belindeki geniş korsaj kemer iki iri düğme ile dikkat çekiyor. Siyah dik yaka kazak ve babetle kombinleyerek Audrey Hepburn tarzı klasik/şirin imaj yaratabilirsiniz.

KISA KABAN Beden 36 – 44

Kesimi bol, düşük takılan kolları pilikaşeli, yakası kendinden, cepleri patlı ve arkadaki biritle daraltılabiliyor. Pelerin tarzındaki bu kısa kaban büyüleyici ayrıntılar içeriyor. Önü kocaman bir çıtçıtla kapanıyor.

BLUZ Beden 44 – 52

Pelerin görünümlü tunik heyecan verici bir tasarım. Yine minik bir pelerin şeklinde üstüne geçirilen yaka ve omuz parçasıyla ilginç ve bir o kadar da şık bir model.

Etek, kot pantolon ya da elbise üstüne yakışan yani her derde deva bir kazak modeli. Reglan kollu ve V yakalı çalışma her parça ile ayrı bir özgün stil yaratıyor. Yan dikişlerdeki fermuarlar modelin bolluğunu ayarlamaya yarayan bir çalışma.

TUNİK Beden 44 – 52

El dikişiyle iliştirilen kristal taşlı robası ilk anda göz kamaştırıyor. Önü boydan boya pilili, kolları volanlı modeli giymeye doymayacaksınız.

ELBİSE Beden 36 – 44

Komplike mi? Kesinlikle değil! Dar kesimli elbisenin önündeki çapraz payetli bant çalışması dikişi kesinlikle zor değil ama yarattığı etkiye bakarsanız, tam bir butik çalışma!

ELBİSE Beden 44 – 52

Anvelop gibi görünen, bedeni saran bu elbisenin öndeki tek yanlı pilileri ilginç bir uygulama. Derin göğüs dekoltesi düşük omuzlu ve kalın askılarla bütünleşmiş, altındaki sutyen askıları için doğal kamuflaj!

ELBİSE Beden 36 – 44

Amerikan omuzlu ve bol etekli elbiseyi gördüğünüz anda içinizden dans etmek geliyor! Arkaya doğru sivrilen yakası sağlı sollu iki minik fiyonkla süslü. Mücevher taşları renklerinde çizgili taftadan dikilen bu model tam bir parti kıyafeti.

DAR ETEK Beden 36 – 44

Asil ile feminen tarzlar arasındaki dengeyi bulmuş bir tasarım. Parlak metalik gabardin kumaş ayrı bir hoşluk, bel bandının altından çıkan minik fırfırlar cep kapağı gibi görünüyor.

ELBİSE Beden 34 – 42 Bedeni okşayan boy dikişler, omuzlardaki sıradanlıktan uzak pililer aynı kaldı. Günümüzün yumuşak streç krep kumaşı ile model bedeni daha çok sardı ve ilginç bir ayrıntı eklendi: Sırt boyu inen, görünür metal fermuar.

1957 Eylül‘ünde modacıların gözdesi bir elbise idi. Ve tam 60 yıl sonra aynı duyguları canlandırmayı görev bildik.

FOTOĞRAF: ASTRID OBERT - PRODÜKSİYON: SABINE MAEULEN

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.