103 A,B ELBİSE

Beden 36, 38, 40, 42, 44 Belden itibaren etek boyu 58 cm

Burda - - Büyük Beden -

Kumaş önerisi:

Tok duran kumaş. Orijinal kumaş: A: Esnek kumaş B: Kendinden desenli kumaş Malzeme: Tela. 1 metal fermuar, 60 cm. Astar parçası. Patronu paftadan aktarın. Patronları biçki planına göre kumaşa iğneleyin.

Dikiş ve baskı payı:

Dikişler ve kenarlar için 1.5 cm, baskı için 4 cm. Biçilecek parçalar: Elbise A, B 1 Ön parça kumaş katında 1x 2 Arka parça 2x 3 Kol 2x 4 Ön pervaz kumaş katında 1x 5 Arka pervaz 2x Tela için bkz. biçki planı.

İşlem sırası:

Ön parçadaki orta pensleri pens n çizgilerinin arasından sivri pens ucunun 5 cm önüne kadar kesin, dikiş payı enini 1 cm bırakın. Pensleri iğneleyin ve dikin, iplik uçlarını düğümleyin. Paylara birlikte sürfile yapın. Yan pensleri dikin. Pensleri ortaya ütüleyin. Arka parça penslerini de aynı ça- lışın ve ortaya ütüleyin.

Arka açıklık köşeleri, arka orta n dikiş ve fermuar için bkz. model 104. Omuz dikişlerini kapatın. Paylara sürfile yapın, ütüleyerek açın. Pervazların omuz dikişlerini çekin. Payları ütüleyerek açın. Dış pervaz kenarlarına sürfile yapın.

Yaka açıklığı: Pervazı yüzü yün zünde yaka kenarına iğneleyin; omuz dikişleri üst üste gelecek. Arka pervaz kenarlarını fermuar açıklığında içe kıvırın, yaka açıklığı boyunca dikin. Payı kesin, ön ortada dikiş çizgisinin dibine kadar kesin. Pervazı yaka açıklığına yatırın, payı pervaza ütüleyin ve ek dikişin yanından ince makine dikişi çekin. Pervazı içe döndürün, ütüleyin. Arka pervaz kenarını fermuar bantlarının üstüne dikin, pervaz iç kenarını omuz dikişlerinin üstüne bastırın.

Yan dikişleri kapatın, paylara n sürfile yapın ve ütüleyerek açın.

Kolların baskı payına sürfile yapın, içe ütüleyin, el dikişiyle bastırın. Kolları takın.

Etek ucunda baskı payına sürfin le yapın, içe ütüleyin, el dikişiyle bastırın.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.