106 ETEK

Burda - - Büyük Beden -

Kumaş önerisi:

Tok duran etek kumaşı. Orijinal kumaş: Kareli streç gabardin, astar.

Malzeme:

Tela. 1 metal fermuar, 20 cm. Patronu paftadan aktarın. 106 numaralı modele ait çizgilere ve sayılara dikkat edin. 21 numaralı patrondaki pili oku 36 bedene ait. Öteki bedenlerde pili okunun yerini ayarlayın. Patronları biçki planına göre kumaşa iğneleyin. a parçasını kumaşa çizin.

Dikiş ve baskı payı:

Dikişler ve kenarlar için 1.5 cm, baskı için 4 cm (patron 21, 22 ve 24). Astarı 1.5 cm ende dikiş ve baskı payıyla biçin. a parçasına pay dahil.

Biçilecek parçalar:

Kumaş 21 Sağ ön etek 1x 22 Sol ön etek 1x 24 Arka etek 2x 25 Ön pervaz kumaş katından 1x 26 Arka pervaz 2x

İşlem sırası:

Sağ ön eteğe ok yönünde pili n katlayın, dikiş payına teyelleyin. Eğik etek kenarını yıldız işaretlerinin arasından 36 cm büzün.

Fırfırı boydan katlayın, uçlan rından dikin, döndürün ve ütüleyin. Açık kenarlarından büzün ve sol ön eteğin eğik ek dikiş kenarına teyelleyin, eteğin üst kenar ve baskı payı boşta. Sağ ön eteği sol ön eteğe dikin, dikiş 1, dikerken fırfırı araya alın. Dikiş payına sürfile yapın ve sağ ön eteğe yatırın, fırfır sol eteğin üstünde.

Arka eteklerin penslerini kapan tın, ortaya ütüleyin.

Arka yırtmaç köşeleri ve orta n dikiş için bkz. model 104.

Fermuarı arka açıklık kenarlan rına iğneleyin, dişleri görünürde olsun, eteğin üst kenar çizgisinin 2 mm altından başlasın. Fermuarı dişlerinin yanından dikin.

Yan dikişleri kapatın, pervazlan rın da, dikiş 2 ve 3. Dikiş payını ütüleyerek açın.

Astar parçalarının penslerini n kapatın, ortaya ütüleyin. Yan dikişleri ve arka orta dikişi kapatın, paylara sürfile yapın ve ütüleyerek açın. Alt pervaz kenarına sürfile yapın. Pervazı tersi yüzünde astar eteğin üst kenarı- na teyelleyin, alt pervaz kenarına dikin.

Pervazlı astarı yüzü yüzünde n eteğin üstüne geçirin, üst kenarları dikin, arkada pervaz payları boşta kalsın. Astarı ve pervazı yukarı kaldırın ve ek dikişin yanından dikiş payına dikin. Astarı ve pervazı içe döndürün, kenarını katlayın ve fermuar bantlarına dikin.

Üst fırfır ucunu eteğin üst ken narına dikin.

Baskı payını içe ütüleyin, el din kişiyle bastırın. Astarı etekten 1 cm kısa bastırın.

KUMAŞ KENARI

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.