107 A,B ETEK

Burda - - Büyük Beden -

Kumaş önerisi:

Etek kumaşı. Elastik kumaş. Orijinal kumaş: Streç jakar, Lureks iplikli, streç astar. Malzeme A, B: 1 metal fermuar, 20 cm. Grogren bant, 4 cm ende: Bd 36: 1.55 m, Bd 38: 1.60 m, Bd 40: 1.70 m, Bd 42: 1.80 m, Bd 44: 1.85 m. 2 küçük dikişli çıtçıt. A modeli için: Dekoratif taşlı bordür, 3 cm ende: Bd 36: 0.75 m, Bd 38: 0.80 m, Bd 40: 0.85 m, Bd 42: 0.90 m, Bd 44: 0.95 m. Patronu paftadan aktarın. 107 numaralı modele ait çizgilere ve sayılara dikkat edin. Arka eteklerde sağ ve sol yırtmaç kenar farkına dikkat edin, bkz. biçki planı. 21 numaralı patrondaki pili oku 36 bedene ait. Öteki bedenlerde pili okunun yerini ayarlayın. Patronları biçki planına göre kumaşa iğneleyin.

Dikiş ve baskı payı:

Dikişler ve kenarlar için 1.5 cm, baskı için 4 cm (patron 21, 22 ve 24). Astarı 1.5 cm ende dikiş ve baskı payıyla biçin. a parçasına pay dahil. Biçilecek parçalar: Kumaş 21 Sağ ön etek 1x 22 Sol ön etek 1x 24 Arka etek 2x Astar 23 Ön etek kumaş katından 1x Ve patron 24.

İşlem sırası:

Sağ ön eteğe ok yönünde pili n katlayın, dikiş payına teyelleyin. Eğik etek kenarını yıldız işaretlerinin arasından 36 cm büzün.

Sağ ön eteği sol ön eteğe din kin, dikiş 1. Dikiş paylarına birlikte sürfile yapın ve sol eteğe ütüleyin.

Arka eteklerin penslerini dikin, n ortaya ütüleyin. Arka açıklık köşeleri için bkz. model 104

Arka orta dikişi kapatın, payı n ütüleyerek açın, sol yırtmaç pervazını içe ütüleyin. Sağ yırtmaç alta bindirme payını sol arka eteğe yatırın ve kesmemek için yırtmacın üstünden sağ arka eteğin dikiş payını eğik kıvırarak ütüleyin. Alta bindirme pervazını kat çizgisinden içe ütüleyin. Sol arka eteğe gösterildiği gibi dikiş çekerken alta bindirme payını da araya alın. Fermuar için bkz. model 104.

Yan dikişleri kapatın, dikiş 2. n Dikiş payını ütüleyerek açın.

Astarların penslerini kapatın, n ortaya ütüleyin. Yan ve arka orta dikişi kapatın, paylara sürfile yapın ve ütüleyerek açın.

Astar eteği tersi tersinde eten ğin içine sokun, yan dikişler üst üste gelsin, etekleri üst kenarlardan teyelleyin. Astar açıklık kenarlarını içe kıvırın ve fermuar bantlarına dikin.

Bel bandı için grogren n kurdeleden eşit iki parça kesin, Bd 36: 77 cm, Bd 38: 81 cm, Bd 40: 85 cm, Bd 42: 89 cm, Bd 44: 93 cm. Bant uçlarını 1 cm ende içe kıvırın ve ütüleyin. Bir bant ucunda üste bindirme payı için 4 cm işaretleyin. Bir grogren bandı dıştan eteğin üst kenar dikiş payına teyelleyin, sol arka açıklık kenarında üste bindirme payı boşta. Öteki bandı içten üstüne iğneleyin, üst kenar payını araya alarak. Bant kenarlarını üst üste dikin. Bordürü bel bandı boyu artı 2 cm uzunlukta kesin, ortasından bel bandına iğneleyin, uçlarını 1 cm ende katlayın. Üste bindirme payının iç kısmına ve sağ bel bandı ucuna çıtçıtları dikin.

Etek ucunda pervazları tekrar n açın. Baskı payını içe ütüleyin ve elde dikin. Yırtmaç pervazlarını tekrar içe yatırın, baskı payına dikin. Astarı etekten 2 cm kısa bastırın. Yırtmaçta astarı alta bindirme payı pervazının iç kenarına dikin. Diğer astar kenarını içe ütülenmiş alta bindirme payı kenarının 1 cm önünden kesin, üstte açıklık işaretinin 1 cm altından yatay kesin. Köşede 1 cm eğik kesin. Astarı, yırtmaç pervazının iç kenarına ve üstte yatay olarak alta bindirme payına dikin. Etek B: A modeli gibi çalışın, bel bandına bordür dikmeyin.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.