117 ANVELOP ETEK

Burda - - Büyük Beden -

Uzun beden 72, 76, 80, 84, 88 Etek boyu 62 cm Kumaş önerisi: Etek kumaşı. Orijinal kumaş: Kareli polyester - viskon kumaş. Malzeme: Bel bandı telası. Deri kemer bandı, 3 cm ende. 1 yassı iç düğme. 1 dikişli çıtçıt. Patronu paftadan aktarın. 21 ve 21A patronları ek çizgisinden yapıştırın. Patronları biçki planına göre kumaşa iğneleyin. a parçasını kumaşa çizin.

Dikiş ve baskı payı:

Sağ ön eteğin eğik kenarları (üstte yatay çizgiden itibaren) 3cm, diğer dikiş ve kenarlar için 1.5 cm, baskı için 4 cm.

Biçilecek parçalar:

21 Sol ön etek 1x 22 Sağ ön etek 1x 23 Arka etek kumaş katından 1x a) Bel bandı 1x Tela için bkz. biçki planı.

İşlem sırası:

Sol ön eteğin baskı payını içe n ütüleyin, teyelleyin ama bastırmayın. Pili dikişi ve ütüsü için eteği yan pilide yüzü yüzünde katlayın, pili çizgileri üst üste gelsin. Yukarıdan pili işaretine kadar dikin, altından teyelleyin. Kalan pilileri dikin veya teyelleyin. Pilileri oka doğru yatırın ve ütüleyin, teyeli sökün.

Sol ön ve arka eteğin penslerini n kapatın, ortaya ütüleyin.

Yan dikişleri kapatın, dikiş 1, n bu sırada sol ön eteğin baskı payını açın. Dikiş paylarını ütüleyerek açın.

Baskı payını, sağ ön ve arka n eteğin de, içe ütüleyin ve el dikişiyle bastırın. Pili iç katlarına yukarıdan etek ucuna kadar incecik dikiş çekin. Sağ ön eteğin eğik ön kenar payını içe ütüleyin, yarısından katlayın ve teyelleyin. Sonra eğik üst kenar payını yatay çizgiye kadar içe ütüleyin ve teyelleyin. Kenarlara dıştan 1.3 cm ende dikiş çekin. Payları köşede küçük ve gizli el dikişi ile tutturun.

Sol ön eteğin yan kenar payını n içe ütüleyin ve dikin.

Bel bandını yatay çizgiden itin baren eteğin üst kenarına dikin, yatay çizgide ve sol ön kenarda bel bandı uçların payı boşta kalsın. Ek dikiş ile diğer uzun kenar payını içe ütüleyin. Bel bandı uçlarını yarısından yüzü yüzünde katlayın ve dikin. Döndürün. Bel bandı iç kenarını ek dikişin üstüne iğneleyin. Banın etrafına dıştan dikiş çekin.

Deri kemeri sağ ön bel bandı n ucuna iğneleyin, orta delik bel bandı ucunda olsun. Deri kemerin dilini sağ bel bandı ucuna dikin. Sağ ön eteği ortası ortasında sol ön eteğin üstüne koyun, deri kemerin açık ucunu sol bel bandı ucuna iğneleyin ve dikin. Sol bel bandı ucuna iç düğme için ilik açın, bel bandına düğmeyi dikin. Sağ bel bandı ucunu (tokanın altında) ayrıca çıtçıtla bel bandına iliştirin.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.