131 BEBEK ÇANTASI

Burda - - Büyük Beden -

95 cm uzunluk, 50 cm en Kumaş önerisi:

Dış tarafı sert pamuklu kumaş, iç tarafı yumuşak kumaş. Orijinal kumaş: Desenli poplin (I), astar olarak pelüş (II). Malzeme: Dokuma tela, 1 cm kalınlıkta: 0.70 m, 150 cm en. Lastikli kordon: 2.00 m. 2 metal fermuar, 65 cm. 4 kordon tıkacı. Dolgu elyafı. Yapışkanlı nakış telası. Patronu paftadan aktarın. Pat- ronları biçki planına göre kumaşa iğneleyin. a ve b parçalarını kumaşa çizin. Öneri: Arka parça patronunu (1) bebek arabasına koyun, kemerleriyle uyumlu olup olmadığına bakın, değilse açıklıkların yerlerini değiştirin.

Dikiş ve baskı payı:

Dikişler ve kenarlar için 1.5 cm. a ve b parçalara pay dahil.

Biçilecek parçalar:

Kumaş I, Kumaş II 1 Arka parça kumaş katından 1x 2 Ön parça kumaş katından 1x 3 Taban kumaş katından 1x Sadece kumaş I a) Verev şerit/arka tünel 1x b) Verev şerit/ön tünel 1x Dokuma tela için bkz. biçki planı.

İşlem sırası:

Dış arka parçanın altına dokun ma telayı teyelleyin, tek kat gibi çalışın. Tabana pelüşü teyellerken araya dokuma telayı alın.

Tünel için gerekli verev şeritlen rin dar kenar paylarını içe katlayın ve ütüleyin. Şeritleri boydan katlayın ve ütüleyin, yüzü dışta. Kısa şeridi açık kenarlarından ön parçanın üst kenarına iğneleyin, kenarın 1 cm yanından dikin, yan ön parça kenarlarında paylar boşta. Uzun şeridi aynı şekilde arka parçanın üst kenarına dikin, arka parçanın yan payları boşta.

Dış ve iç ön ve arka parçaların n üst kenarlarını üst üste dikin, tünel şeritleri araya alarak. İç parçaları içe döndürün, tünel şeritler boşta. Dış ve iç parçaları yan ve alt kenarlardan teyelleyin, gösterildiği gibi dikin.

Arka parçaya ilik şeklinde tünel n girişleri çalışın. Öneri: Arka parçayı dış tarafı üste gelecek şekilde dikiş makinesine yerleştirin, içten güçlendirmek için nakış telası parçaları koyun. Telayı sonra dikişin 2 mm yanından kesin.

Teyeli sökün, arka parçada san dece makine dikiş çizgisi ile üst kenar arasında. Ön ve arka parçalara dikiş çizgilerinin arasından dolgu elyafı doldurun. Yan kenarları tekrar teyelleyin.

Yan ön ve arka parçaların dikiş n paylarına sürfile yapın, içe yatırın ve teyelleyin. Birer fermuarı yan ve ön parçaların altına teyelleyin, fermuarlar görünsün ve yukarıdan aşağıya açılsın, üst bant uçlarını içe kıvırın. Fermuarları ince ve 7 mm ende dikin.

Tabanı yüzü yüzünde ön ve n arka parçaların alt kenarlarına dikin (dikiş 1 ve 2), tabandaki yatay çizgiler fermuarların ortalarına gelsin. Paylara birlikte sürfile yapın.

Lastikli kordondan 80 cm ken sin ve ön parça tüneline geçirin. Kalan kordonu arka tünele geçirin, uçlarına tıkaçları takın ve düğüm atın.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.