132 BEBEK

Burda - - Büyük Beden -

35 cm boy

Kumaş önerisi: Jarse ya da yumuşak örgü kumaş beden, bere ve çoraplar için, pamuklu kumaş elbise için. Orijinal kumaş: Örgü kumaş (beden), pamuklu kumaş (elbise), 1 çift yün çorap (bere ve çoraplar). Kumaş ve malzeme: Beden için 40x40 cm örgü kumaş. Elbise için 60x25 cm pamuklu kumaş. 1 çift yün çorap. Saçlar için yün. Ponponlar için yün parçaları. Siyah nakış ipliği. Nakış iğnesi. Dolgu elyafı. Patronu paftadan aktarın. Patronu (21) kumaşa, çorapları (22) bir hazır çoraba iğneleyin. a parçasını kumaşa çizin. Dikiş ve baskı payı: Tüm kenarlara 7 mm pay verin. a parçasına pay dahil. Biçilecek parçalar: Örgü kumaş 21 Beden 2x Pamuklu kumaş a) Elbise 1x Çoraplar (bkz. çizim 1) 22 Çorap kat yerinden 2x

Bere (bkz. çizim 1a) 1x

İşlem sırası:

Esnek kumaş dikişi için bkz. model 104.

Beden parçalarını yüzü yüzünn de üst üste dikin, döndürün, dolgu elyafı doldurun. Üç kat nakış ipliği ile gözleri işletin. Arka kafanın ortasını işaretleyin. 40 tane yün parçası kesin, arka kafanın ortasına yan yana koyun (5 cm), orta çizgi boyunca saç olarak kafaya dikin. Kafa dikişinden itibaren 4 cm öne, 14 cm ortaya dikin. Saçları kakül gibi öne getirin ve bir hizada kesin.

Elbise

a parçasını dar kenarlarından yüzü yüzünde yan yana dikin, dikiş paylarına birlikte sürfile yapın ve bir yana ütüleyin. Üst ve alt kenarları 1.5 cm ende içe ütüleyin, 7 mm ende katlayın ve dikin. Elbiseyi üst kenarın 2 cm altından el dikişiyle 10 cm büzün, bedenin üstüne geçirin. 3 cm çapta 2 ponpon yapın. Uçlarındaki iplikleri 35 cm uzunlukta bırakın, iplik uçlarını öteki ponponlara bağlayın. Ponpon bandını elbisenin üstünden bebeğin boynuna bağlayın.

Bere

Berenin üst kenarına 1 cm men safeden yünle iğneardı dikiş yapın, ipliği çekerek kenarı büzün, uçlarını düğümleyin ve içe çekin (bkz. çizim 2 ve 3). 3.5 cm çapta bir ponponu bereye dikin.

Çoraplar

Çorap parçalarını yüzü yüzünn de üst üste katlayın, dikin, paya sürfile yapın, döndürün.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.