PİLİLİ ETEK

İş yerine, gezmeye, alışverişe: Kendinden ışıltılı kumaştan dikilen bu etek her yere, her amaca uygun.

Burda - - Dİkİş Okulu -

1PARÇALARI BİÇİN

Kumaşı boydan katlayın, yüzü içte, dokuma kenarları üst üste. Patronları biçki planına göre kumaşa iğneleyin. Cetvel ve sabunla dikiş ve baskı paylarını çizin: Baskı 4 cm, diğer kenar ve dikiş payları 1.5 cm. Parçaları bu çizgilerden biçin. Bel bandını (a) sabunla kumaşa çizin ve biçin.

4ASTAR BİÇKİSİ

Astarı boydan ikiye katlayın, yüzü içte. 2 – 7 arasındaki patronları biçki planına göre kumaşa iğneleyin. Sabun ve cetvelle çevrelerine 1.5 cm dikiş ve baskı payı çizin. Parçaları biçin. Patron konturlarını kopya kağıdı ile astara aktarın.

7ÖN ETEK/ YAN PİLİLER

Yan pilileri kumaşın ön yüzünden oka doğru katlayın, iğneleyin. Pilileri üst kenardan iğneleyin.

2TELA

Bel bandının (a) tersine telayı iğneleyin, kumaş kenarı boyunca kenarlarını kesin. Telayı kumaşa ütüleyin.

5ÖN VE ARKA ROBALAR

Yan ön robaları yüzü yüzünde orta ön robanın üstüne koyun, ek dikişlerden iğneleyin ve dikin. Yan arka robaları yüzü yüzünde orta arka robaların üstüne koyun, ek dikişlerden iğneleyin ve dikin. Payları ütüleyerek açın.

8ROBA DİKİŞİ

Ön robanın ön ortasına iğne takın. Ön robayı yüzü yüzünde ön eteğin üstüne koyun ve yan kenardan ön ortaya kadar iğneleyin, iğneler pilikaşenin ortasına gelsin. Robayı ortaya kadar dikin. Ön eteğin payını ortada dikiş çizgisinin dibinden (ok) kesin. Sonra kalan robayı iğneleyin ve yan kenara kadar dikin. Paylara birlikte sürfile yapın ve robaya ütüleyin.

3İŞARETLERİ KUMAŞA AKTARIN

Tüm parçalara patron konturlarını (dikiş ve baskı çizgisi) ve patrondaki işaretleri kopya kağıdı ve rulosuyla kumaşın tersine aktarın. Baskı çizgisi, pili çizgileri ve ön orta kumaşın yüzüne atılan teyel dikişiyle gösterilecek.

6ÖN ETEK/ORTA PİLİ

Ön eteği orta pili çizgilerinden çizime göre ön ortaya katlayın, kumaşın yüzü içte. Pili derinliklerini üst kenardan teyelleyin. Piliyi üstten hafif ütüleyin, pilikaşe olsun.

9YAN DİKİŞLER

Arka robaları yüzü yüzünde arka eteklere iğneleyin, dikin. Paylara birlikte sürfile yapın ve robaya ütüleyin. Arka etekleri yüzü yüzünde ön eteğin üstüne koyun, yan kenarları iğneleyin; roba ek dikişleri üst üste gelsin. Dikin. Paylara sürfile yapın ve ütüleyerek açın.

Etek boyu: 49 cm ETEK PATRONU… … A paftasında. Patron kağıdını patrona iğneleyin. Seçtiğiniz bedenin patronlarını tüm çizgi ve yazılarla kağıda aktarın. 109 numaralı modele ait olmasına dikkat edin. Patronları kesip çıkartın. Ekstra öneri: Bedeninizi...

ETEK 109 - ALIŞVERİŞ LİSTESİ • Jakar kumaş, 140 cm en: 1.20 m • Astar, 140 cm en: 0.85 m • 1 gizli fermuar, 22 cm ve özel makine ayağı • Tela Ayrıca: Patron kağıdı, kalem, makas çeşitleri, mezura, dikiş ve toplu iğne, sabun, iplik 3 Orta ön roba kumaş...

BİÇKİ PLANLARI… … patronların kumaşa/astara nasıl iğneleneceğini gösterir. 1 Ön etek kumaş katından 2 Arka etek * 1x 2x

Kumaş önerisi: Tok duran etek kumaşı

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.