Yaşam tehlikedemi?

Capital (Turkey) - Green Business - - EDiTÖR~~ - Keyifli okumalar,

İngiliz fizikçi Stephen Hawking, yaşayan bilim insanları arasında dünyada en çok tanınanlardan biri. ABD’den gelen konuklarına Londra Bilim Müzesi’ni gezdiren Stephen Hawking, “İnsanlığı kurtarmak için başka gezegenlerde koloniler kurmalıyız. Bu saldırganlık, medeniyetin ve insanlığın sonunu getirebilir. Ancak uzayda yolculuk bizi başka bir yöne götürebilir. Bu insanoğlunun geleceği için gerekli. Başka bir gezegende koloni kurma olasılığını, canlılar için bir tür 'hayat sigortası' olarak algılamalıyız” şeklinde önemli açıklamalarda bulundu.

Stephen Hawking’in bu tespitleri, dünya çapında yankı buldu. Şurası kesin ki yaşadığımız dünyaya iyi bakmamız, doğayı korumamız, doğal kaynakları har vurup harman savurmamız ve tasarruflu yaşamamız gerekiyor.

Aslında şirketler dünyasında bu farkındalık meyvelerini vermeye başladı. Bugün pek çok şirket, sürdürülebilirlik stratejisini işinin merkezine koymuş durumda. 2015’in bu ilk sayısında, iki önemli çalışmayla bu stratejilerin izini sürdük. İş dünyasının liderlerinin “yeşil” ajandasındaki konu başlıklarını ortaya koyduk. Diğer taraftan şirketlerin harcama bütçelerinde yeşilin payını araştırdık. Yaptığımız söyleşiler ise bu yaklaşımların örnek uygulamalarını konu alıyor. Sizlere dünyamızı daha yaşanabilir bir gezegen yapma yolunda ilham vereceğini umuyoruz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.