“ŞİMDİDEN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞE YÜZDE 20 KATKI SAĞLADIK”

Capital (Turkey) - Green Business - - Analiz -

KL M KORUMA Çevresel unsurlar göz önüne alındığında iklim değişikliği, en önemli sorunlardan biri. BASF küresel iklim koruma konusunda kararlılığını sürdürüyor. Müşterilerimizin çevresel ve sosyal konuları ticari başarıyla uyumlu hale getirmesine daha çok yardımcı olabilmek için sürdürülebilirlik kriterlerine dayanan yeni bir süreç geliştirdik.

DE ERL TOPRAK BASF Performans Malzemeleri Bölümü’nün geliştirdiği Ecovio Poşetler, Avrupa Parlamentusu desteğine de sahip önemli çevre dostu ürünlerimizden birisi. Ecovio poşetler sayesinde mutfak atıkları gibi organik atıklar bu şekilde toplandığında daha hijyenik kılınıyor. Bu, çöp sahalarına veya çöp yakma tesislerine daha az organik atığın atılması ve endüstriyel kompost tesislerinde değerli toprağa dönüştürülmesi anlamına geliyor.

ISI KAYBINI AZALTIYOR Yalıtım ürünlerimizden Neopor ise bir diğer çevre dostu ürünümüz. Styropor’un gelişmiş versiyonu olup, ısı ışınımını bir ayna gibi yansıtan ve böylece binalardaki ısı kaybını azaltan özel grafit parçacıklar içeriyor. Neopor, beyaz EPS yalıtım malzemesine oranla yüzde 20’ye varan oranda daha iyi bir yalıtım performansı sunmasıyla farklılaşıyor.

YE L TEDAR K Aldığımız tüm ürünlerin ve bunların tedarik sürecinin yeşil olması bizim için çok önemli. Bu, ilkelerimiz gereği tüm şirket kültürüne hakim olan bir anlayış. Kurumsal karbon ayakizimizi kapsamlı bir şekilde raporlarken kendi iklim koruma ürünlerimizin kullanılması sayesinde engellenmiş olan emisyon miktarlarını da raporluyor olmamız çok önemli. Şimdiden BASF ürünlerinin yüzde 20'den fazlası sürdürülebilirliğe önemli bir katkıda bulunuyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.