Yeşil dağıtım

Capital (Turkey) - Green Business - - Editor - Keyifli okumalar, Hande Yavuz Çalık

Sürdürülebilirlik stratejilerinin en önemli gündem maddelerinden biri “karbon salımı”. Günümüz şirketleri karbon ayakizlerini ölçüyor ve bu izi azaltmak için strateji geliştiriyor. Bu stratejinin temelinde ise “dağıtım” var. Çünkü üretilen ürünler kilometrelerce yol kat ederken şirketin karbon ayakizini de olumsuz etkiliyor.

İşte bu noktada şirketler, dağıtım ve nakliye optimizasyonu yaparak hem karbon salımlarını azaltıyor hem operasyonel maliyetlerini ciddi ölçüde aşağı çekiyor.

Bu sayımızda markaların sürdürülebilirliğin ayrılmaz parçası olan dağıtımda uyguladıkları yeşil stratejileri inceledik. Aldıkları önlemleri, yeni uygulamalarını araştırdık.

Türkiye’nin önemli şirketlerinin sürdürülebilirlik yaklaşımlarını aktarmak için yaptığımız söyleşiler de sürüyor. Bu sayımızda Aksa Akrilik, Bosch ve Erdemir’in sürdürülebilirlik stratejisini ve yaklaşımlarını üst düzey yöneticilerinin anlatımıyla sayfalarımıza taşıdık. Bu şirketler, yeşil iş modelleriyle sorumluluklarını yerine getirirken bir yandan da sektörlerinde öncü bir rol oynuyorlar.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.