Yeşil dönüşüm sürüyor

Capital (Turkey) - Green Business - - Editor -

Aslında bütün sektörlerin gündeminde sürdürülebilirlik var. Hemen her sektörün gerek ürün yelpazesi gerek iş yapış şekli, sürdürülebilirlik gerçeği doğrultusunda yeniden şekilleniyor.

Bu sektörlerden biri de inşaat. Sektör sçatıdan boyaya, hazır betondan vitrifiyeye kadar her alanında büyük bir değişim içerisinde. Bu sayımızda inşaattaki dönüşümü anlatan bir haber çalışması bulacaksınız.

Bu sektörün önemli kategorilerinden biri olan boyadaki değişimi ise öne çıkan oyunculardan Polisan’ın özelinde mercek altına aldık. Şirketin genel müdürü Erol Mizrahi, çevre yatırımlarına son 3 yılda 7,8 milyon TL harcadıklarını anlatırken neleri değiştirdiklerini de aktardı.

İlaç sektöründeki değişimin izlerini ise Roche Türkiye’de aradık. Şirketin genel müdürü Adriano Treve, çevre stratejilerini ve dönüşümlerini aktardı.

Türkiye’nin beyaz eşya devi Arçelik, geçtiğimiz yıl önemli bir karar alarak Sürdürülebilirlik Kurulu kurdu. Dayanıklı tüketimin bu öncü şirketi yeşile olabilmek adına milyon dolarlık yatırımlar yapıyor. Bu güzel örneklerin iş dünyasındaki benzerlerine de ilham vereceğini umuyoruz. Keyifli okumalar, Hande Yavuz Çalık

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.