“ÜRÜN PORTFÖYÜMÜZÜN TAMAMI YEŞİL”

Capital (Turkey) - Green Business - - Söyleşi -

Ürün portföyümüzün bence tamamı yeşil. Neden? Buzdolabından örnek vereyim. Sanayi Bakanlığı’nın Türkiye’de koyduğu regülasyon var. Bu regülasyona göre, 1 Temmuz 2012’den itibaren Türkiye’de A+’ın altında buzdolabı piyasaya sürülemez. Biz A+++’dan da daha verimli buzdolapları üretmeye başladık.

Örneğin çamaşır makinesinde en üst seviye olan A+++ toplam piyasaya sürdüğümüz ürün gamının yüzde 50’sini oluşturuyor. Biz aslında sürekli AR-GE faaliyetlerimizi hep daha rekabetçi daha iyi yapabilmek üzere konumlandırmış durumdayız. Uzun vadeli stratejilerimizi gerek Koç Topluluğu’nda gerek Arçelik’te sürekli olarak anlatıyoruz ve toplumla da paylaşıyoruz. Burada rekabetle ilgili bir sıkıntı görmüyoruz.

İstiyoruz ki bu konuda herkes şeffaf olsun. Yurtdışında büyürken de oradaki fabrikalarda Türkiye’deki yeşil fabrika ve enerji verimli fabrika konseptini yaygınlaştırmak istiyoruz. Çünkü sürdürülebilirlik öyle bir kavram ki sadece tek bir noktada tek bir fabrikada yaparak başarılı olamazsınız. Bu sürdürülebilir bir başarı olamaz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.