“GERİ DÖNÜŞÜME ODAKLANACAĞIZ”

Capital (Turkey) - Green Business - - Yeni planlar -

Ürün başına harcadığımız enerji tüketimini azaltmak, fabrikalarımızda kendi üretimimiz olan WAT ve TEE marka enerji verimli elektrik motorlarını kullanarak enerji verimliliği sağlamak, yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilmiş elektrik satın alma oranımızı artırmak, fabrikalarımızda kullandığımız elektriğin bir kısmını yenilenebilir enerji kaynaklarından üretmek hedeflerimiz arasında yer alıyor.

Pişirici Cihaz Üretiminde Tesis İçi Su Geri Kazanımı, Minimizasyonu ve Entegre Su Yönetimi Projesi kapsamda fabrikamızın toplam su kullanımını yüzde 38 azaltmayı hedefliyoruz. Çayırova Çamaşır Makinesi İşletmesi’nde atık su geri kazanım ve yağmur suyu kullanım projesini tamamladık. Beylikdüzü Elektronik İşletmesi’nde ise su tüketimini yüzde 35 azalttık. 2016 yılında bu projeleri diğer üretim tesislerimizde de yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.

Eskişehir ve Bolu Kampüslerimizde kurduğumuz Atık Elektrikli Elektronik Eşyalar (AEEE) Geri Dönüşüm Tesislerini ekonomiye kazandırdık. 2016 yılında AEEE’lerin döngüsel ekonomiye kazandırılması yöntemlerini araştıracak, proje alternatifleri üzerinde çalışacağız. Yıl sonunda faaliyete geçecek Tayland fabrikamızda ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi kurma çalışmalarını yürüteceğiz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.