“KARBON SALIMINI YÜZDE 40 AZALTACAĞIZ”

Capital (Turkey) - Green Business - - Yeni planlar -

Son 5 yılda 53,4 milyon TL’lik çevre ve enerji verimliliği yatırımı gerçekleştirdik. Aynı dönemde karbon salımımızı 117 bin 750 tona düşürdük. Hedeflerimizin başında Ülker Bisküvi fabrikalarında yeşil enerji tedarikiyle ürün başına karbon salımlarını yüzde 40 oranında azaltmak geliyor.

2024 yılına kadar yüzde 100 geri dönüşüm ve sıfır atık, lojistik kaynaklı karbon salımında yüzde 20 azaltım, ambalajda kullanılan plastiklerin yüzde 20 azaltımı, kâğıt kullanımında yüzde 20 azaltım ve 6 bin ton kağıt tasarrufu, salım artışı olmadan büyüme, enerji verimliliğini yüzde 25 oranında artırma, fabrikalarda yüzde 30 daha az su kullanımı hedefliyoruz.

Uluslararası Tarımsal Araştırmalar Enstitüsü ile yürüttüğümüz bisküvilik buğday projesi sayesinde, Türkiye’de ihtiyaç olan bisküvilik buğday ekimi alanları artabilecek, ülke tarımına ve ekonomiye katkı sağlanacak. WWFTürkiye ile fındık tarımı ve biyolojik çeşitlilik konulu bir proje üzerinde çalışmaya başladık. Fındık üretiminde sürdürülebilirlik önemli çalışmalarımızdan biri olacak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.