VİRGİN TARZI İŞ YAPMANIN 10 YOLU

Capital (Turkey) - - CAPITAL’DEN -

PEŞİNDEN GİDİN

Şayet tutkularınızı kovalarsanız çok daha iyi bir yaşam sürersiniz. Hayatlarını sevdikleri şeyleri yaparak kazananlar genellikle bunu yapmayanlara kıyasla yaşamdan çok daha büyük keyif alır. Çünkü onlar hayallerini gerçekleştirir.

BİR ŞEYLER YAPIN

Eğer diğer insanların yaşamlarında bir fark yaratamıyorsanız o zaman sizin iş dünyasında olmamanız gerekir; işte bu kadar basit. Şirketlerin dünyada bir fark yaratmak gibi bir sorumlulukları vardır: Bunu kendi toplumlarına, çalışanlarına, müşterilerine ve herkese karşı bir borç bilmek zorundadırlar. İşin şaşırtıcı yanı ise faydalı bir şeyler yaptığınızda bundan şirketinizin de kârlı çıkmasıdır. O halde ne bekliyorsunuz ki?

FİKİRLERİNİZE GÜVENİN

Sahip olduğunuz her şeyi girişiminize yatırın. Başarılı olmakla başarısızlık arasındaki tüm farkı, işinize karşı tutkulu adanmışlığınız ve kişisel hedefleriniz belirler. Şayet yaptığınız işle gurur duymuyorsanız, o zaman başkaları neden duysun ki? Eğer elinizden gelenin en iyisini yapmaya odaklanırsanız arkasının kendiliğinden gelme ihtimali çok yüksektir.

BAKIN

Bütün başarılı girişimlerin en önemli bileşenlerinden biri eğlenmektir. Eğer kendinizden hoşnut değilseniz, o zaman büyük bir ihtimalle o işi bırakıp başka bir şeyler yapmanın zamanı gelmiş demektir. Şayet çalışanlarınız işlerine dört elle sarılıyor, eğleniyor ve müşterilerinizle yakından ilgileniyorsa o zaman işlerini daha çok severek yapar ve çok daha iyi işler çıkarırlar. Başkalarının en iyi yönlerini arayıp bulmaya çalışan, eleştiride cimri ama övgüde bonkör olmayı seven ve yaptığı işe aşık insanları işe alın.

VAZGEÇMEYİN

İster bir şirket kurmak ister dünyanın etrafında balonla uçmak isterse de bir sürat teknesinin içinde okyanusta yarışmak olsun üstlendiğim bütün girişimlerde tam da en kolayının havlu atmak ve yürüyüp gitmek olduğu zamanlarda fevkalade zorlu anlar yaşadım.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.