“200 bin beğeni aldı”

Capital (Turkey) - - YARATICI PROJE -

24’üncü Akbank Caz Festivali süresince sosyal medyada yaptığımız içerik ortaklıkları genç ve sanatsever hedef kitleye ulaşmamızda büyük rol oynadı. Akbank’ın festival kapsamında farklı kanallarda gerçekleştirdiği paylaşımlar, 200 binin üzerinde beğeni alarak geçtiğimiz yılların etkileşim rakamlarının kat kat üzerine çıktı.

24’üncü Akbank Caz Festivali için www.sehrincazhali.com’da yayına alınan bir diğer yenilikçi projeyle ise internet kullanıcıları, Akbank şubelerinde yayınlanan müziği belirleme fırsatı buldu. Web sitesini ziyaret eden kullanıcılar, seçili şubelerde yer alan özel müzik kutuları aracılığıyla şube içinde yayınlanmakta olan müziğe yön verdi. Şubedeki müşterilerin de müzik kutuları üzerinde bulunan dokunmatik ekranlarla şarkı seçebildikleri proje, festival için önemli bir ilk oldu.

23 Ekim’le 23 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen projenin rakamsal başarısının yanında, projeye dahil olan şubelerdeki müşteri ve çalışan memnuniyetine de olumlu katkıları oldu. Şubedeki müşteriler, müzik kutuları üzerinden sevdikleri şarkıları seçerek şubede geçirdikleri zamanı daha keyifli kıldı.

Proje kapsamında internet kullanıcıları da yaptıkları tercihlerle fiziksel mekanları etkilemenin hazzını yaşadı. Ayrıca şarkıların www.sehrincazhali.com web sitesi üzerinden de dinlenebiliyor olması, özellikle sitede kalma süresini mikro site ortalamalarının üzerine çıkardı. Kampanya sonuna kadar 10 binlerce caz severin, Akbank şubelerini cazla renklendirmesi hedeflendi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.