Mobil reklamın gücü

Capital (Turkey) - - MEDIA PULSE - GEÇEN YIL Karpat Polat için 2014, çok önemli. DDB&Co. İstanbul’da ajans başkanlığı yapan ve DDB Global Creative Council üyesi seçilen Polat, DDB İstanbul grubuyla iştiraklerindeki hisselerini 2014 Temmuz’unda satıp kendi ajansını kurmuştu. Bu nedenle 20

Reklam sektörünün uzun zamandır önemli bir dönüşüm yaşadığı konuşuluyor. Son olarak INC, bu dönüşümü ana hatlarıyla ortaya koydu. Bu dönüşüm kapsamında yaşananlar aslında sektörün geleceği konusunda da net bir fotoğraf ortaya koyuyor. INC’nin 2015’in reklam trendleri başlığıyla ortaya koyduğu çalışmaya göre bu yıl dijital medyada reklam satın alma programlanacak. Sosyal mecradan alan satın alma, artık kontratlarla garanti altına alınacak. Bu da gelecekteki online reklamcılığının potansiyelini artıracak. Markalar, yaptıkları yatırımın geri dönüşünü daha net şekilde görebilecek.

Video reklamları 2014’te çok iyi performans gösterdi ama INC’nin çalışmasına göre 2015’te mobil araçlarla video reklamları daha uyumlu hale gelecek. INC yetkilileri web trafiğinin 3’te 1’inin akıllı telefon ve tabletlerden geldiğini hatırlatıyor. “Kişiler bilgisayardan gördüğü video reklamına cep telefonunda gördüğünde daha farklı tepki verebiliyor. Mobil reklamları satın almaya daha çok yönlendirebiliyor” diye konuşuyorlar. Yine çalışmaya göre bu yıl sosyal medya reklamcılığında daha interaktif bir sistem kurulacak. İnternet kullanıcılarının ilgisini daha çok çekmek için kişiye özel reklamların ayısında artış yaşanacak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.