3 haftada 15 milyon kişiye ulaştı

Capital (Turkey) - - MEDIAPULSE - A AWARDS JUNIOR Açıkhavada yapılan yaratıcı, etkili ve mecranın dilini doğru konuşan işleri ödüllendiren A Awards Açıkhava Reklamları Yarışması’na yeni bir kategori eklendi: A Awards Junior. İlk kez düzenlenen A Awards Junior 2015’in kategori sponsoru ü

Reklamveren tarafında, marka yöneticilerinin kanunda belirtilen ilkeleri, sektörel ve kamu eliyle yapılan denetim mekanizmalarını ve örneklerini yakından takip etmeleri gerekecek. Yaratıcılık anlamında ise gerçekçi olma özelliği öne çıkacak, veriler araştırma sonuçları konuşacak ama aynı zamanda daha zeki, eğlenceli, akılda kalan işler yapılacak. Hepimizin bildiği gibi farklı kategorilerde global liderlerin karşılaştırmalı reklamlarını yıllardır büyük bir beğeniyle izliyoruz. Beklenti ve dileğimiz, fikirlerin ve rekabetin ilkeli, zeki ve kaliteli bir biçimde işlenmesi.”

Nescafe, “Gerçek paylaşımlar” konseptiyle “Kahveni Al Gel” adını verdiği Türkiye’de yeni bir kampanya başlattı. Sosyal medyanın giderek daha fazla insanla bağlantı kurmayı sağladığını belirten Nescafe Pazarlama ve İletişim Müdürü Burçin Alev Ekşi, “Ancak hesaplarımızdaki arkadaşların kaçıyla gerçek anlamda bir şeyler paylaştığımızı bilmiyoruz. Bu merak kampanya fikrini doğurdu. Nescafe 2013 yılında Fransa’da hayata geçirip Cannes’da iki ödül alan bu projeyi Türkiye’ye uyarladık. Bu süreçte sosyal medyada arkadaşlıkla ilgili bu ülkeye özgü gerçek verilere ihtiyacımız olduğunu gördük” diyor.

“Kahveni Al Gel” kampanyası, 17 Aralık tarihinde başladı. Kampanya kapsamında sıradan bir Facebook kullanıcısı olan Erdem, elinde iki fincan Nescafe ile bazı arkadaşlarına çat kapı ziyarete gidiyor. Erdem’in yaşadığı gerçek deneyimler, ilk etapta Youtube ve Facebook üzerinden paylaşıldı. Bu paylaşımların çok ilgi gördüğünü ve büyük bir hızla yayılmaya başladığını belirten Burçin Alev Ekşi, “Kampanyanın iletişimi, hem TV’de hem dijitalde yapıldı. Kampanyanın teaser filmi televizyonda yayınlandı ve dijitale yönlendirme bu film aracılığıyla yapıldı. Kampanyada dijital mecrada kısa sürede elde ettiğimiz sonuçlar oldukça başarılı. Sadece 3 haftada 15 milyon tekil ulaşılma, 10,3 milyon video izlenme ve 135 bin etkileşim gerçekleşti” diye konuşuyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.