DOĞRU YOLA SAPMAK

Capital (Turkey) - - CAPITAL’DEN - Boyan Kushlev-Bulgaristan

sonra asla geriye dönemezsin. Gerçek hayatta ise durum hiç de böyle değildir. Çünkü sadece belirli bir sektörde çalışmaya başladığın veya üniversitede belirli bir fakülteden mezun oldun diye illa da hayatının sonuna kadar orada sıkışıp kalman gerekmez. Benim durumumda, üniversiteye gitmemeye karar vermiştim ve yaşam deneyimlerime birer yükseköğretim kaynağı gözüyle bakmıştım.

Bununla birlikte yazılım geliştirmeyi öğrenmenin gerçekten çok iyi bir fikir olduğuna inanıyorum. Çünkü programcılık aslında inovasyonun edebiyatıdır. Sen şayet bir yazılım şirketi kurmak istiyorsan, o zaman üniversitede bilgisayar bilimleri eğitimi almak kulağa iyi bir fikirmiş gibi geliyor. Orada kazanacağın beceriler seni şu anda hayal bile edemeyeceğin yerlere getirebilir. Ancak bu dersleri aynı zamanda çevrimiçinden veya yarı zamanlı olarak da alabilirsin. Hiç bu seçeneği gözden geçirdin mi?

Bu aynı zamanda senin Bulgaristan’da mı kalmak yoksa yurtdışına mı gitmekle ilgili soruna da cevap olabilir. Ben insanları ama özellikle de genç müteşebbisleri daima seyahat etmeye cesaretlendiririm. Seya

hat etmek ufukları genişletir, sizi yeni kültürler-

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.