Yeni başkanın ilk hedefi

Capital (Turkey) - - MEDIA PULSE -

Reklam Yaratıcıları Derneği’nde (RYD) kısa bir süre önce Murat Şam başkanlığa geldi. Fabrika Ajans Yönetici Ortağı olan Şam, Cahit Işık’ın yürüttüğü bu sorumluluğu almaktan memnun. Gündeminde birçok konu olduğunu söylüyor. Bu konular arasında en önceliklisi ise kurumu yeniden yapılandırmak.

Reklam Yaratıcıları Derneği’nin bugüne kadar nitelikli birçok işe imza attığının altını çizen Şam, bu değerli derneğin yeniden gönüllerde taht kurmasını sağlayacağını söylüyor. “Bunu da son dönemlerdeki pasif duruş algısından sıyrılıp etkinlik, eğitim, dernek yayınları gibi mecraları yeniden yapılandırarak sağlayacağız. Çok kısa sürede özlenen RYD’ye kavuşacaksınız. Ayrıca sektör çalışanları gibi küçük ve orta ölçekli işletmeleri de dinleyen, sektörü daha çok kapsayan bir yapı arzuluyoruz” diyor.

Şam’ın tek gündemi RYD değil. Yönetici ortağı olduğu Fabrika’yı da büyütmeye odaklanıyor. Türkiye’nin hem dijital hem konvansiyonel anlamda hizmet veren ilk hibrid ajansı olduklarının altını çizen Şam, “Geçtiğimiz yıl yüzde 40 büyüdük. Bu yılki hedefimiz yüzde 70’in üzerinde büyümek. Ayrıca 2015’in en önemli hedeflerinden biri de İngiltere’de Fabrika’nın bir şubesini açmak. Bu konuda İngiltere’deki müşterilerimizle yakın temaslar halindeyiz” diye konuşuyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.