İbrahim Kutluay etkisi

Capital (Turkey) - - PAZARLAMA - FATOŞ KARAHASAN

Doğuş Basketbol Takımı’nın, 2014 Nisan ayında başlattığı “Oyunda Kal” platformu, büyük bir başarıyla gelişiyor. Gençlerin yaşamlarında oyunda kalarak fark yaratmalarını, kaybetmeyi de kazanmayı da basketbol ve spor aracılığıyla deneyimlemelerini hedefleyen “Oyunda Kal”, 11 ilde 5 bin çocuğa ulaştı. Çalışmalar kapsamında 20 basketbol sahası yenilendi.

“Oyunda Kal”, Ferit Şahenk’in her aşamasıyla bizzat ilgilendiği bir çalışma. Doğuş Grubu Gayri Maddi Varlık Yönetimi Başkanı Semih Yalman, projeyi bir “Şahenk İnisiyatifi” olarak tanımlıyor.

Mardin Midyat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden gelen bir davet mektubu sonrasında Doğuş, okulun basketbol sahasını yenilemiş. Ben de geçen ay Oyunda Kal Platformu kapsamında onarılan Mardin Midyat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin basketbol sahasının açılışına katıldım. Açılışı, Darüşşafaka Doğuş Basketbol Yöneticisi İbrahim Kutluay yaptı. Gençlere “Hayatta kazanmak da var kaybetmek de ama vazgeçmek yok” diyerek seslenen Kutluay, saatlerce liselilerle sohbet etti, onlarla basketbol oynadı. Sabırlı, güler yüzlü ve samimi tavrıyla Midyatlı gençlerin gönlüne taht kurdu. Böylece bir ünlünün etkisini doğru biçimde kullanmasının ne kadar yararlı olduğunu da ortaya koydu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.