“PAZAR BÜYÜDÜKÇE SATIŞ KADROSU DA GENİŞLİYOR”

Capital (Turkey) - - SATIŞ EKİPLERİ - MURAT EKŞİOĞLU / NUTRICIA ANNE BEBEK BESLENMESİ SATIŞ DİREKTÖRÜ

11 bayimiz ile tüm Türkiye ve KKTC’ye hizmet veren güçlü bir satış ve dağıtım ağına sahibiz. Satış kadrolarımız, bayi satış kadromuzla birlikte 418 kişiden oluşuyor. Şirketimizin yaşadığı büyüme ve farklı kanallardaki penetrasyonu artırma hedefinden ötürü son 10 yılda satış kadrolarımız yaklaşık 2 katına çıktı. 2015 yılında eczane kanalına olan odağımızın artmasıyla ekipteki çalışan sayımız yüzde 50 arttı. Ayrıca distribütör operasyonlarını yöneten ekibimiz de büyüdü. Bu kanal üzerinden de daha fazla kişiye istihdam sağlıyoruz.

ONLINE DA BÜYÜTÜYOR

ARTIŞ SÜRÜYOR

Türkiye e-ticaret penetrasyonu yüzde 25, Avrupa’da bu oran yüzde 80-90 seviyelerinde, yani gidilecek çok yol var. Şirketimizde de e-ticaretin iş payı henüz küçük olmasına rağmen sektör dinamikleriyle beraber hızla büyüyor. Bu kanal için özel çalışan proje ekiplerimiz var. Anne bebek beslenmesi alanında anneler, ürünleri hala görerek ve dokunarak almayı tercih ediyor. Dolayısıyla satış kadroları küçülmediği gibi özellikle Türkiye gibi potansiyeli yüksek pazarlarda genişliyor. Online alışverişin hızla artmasıyla dijital aktivasyon yapan ve takip eden ekipler de oluşuyor, ek istihdam fırsatları doğuyor.

BAŞARI İÇİN KRİTİK

“Güven” ve “ürüne rahat ulaşabilmek” sektörümüz için kritik öneme sahip. Bebeğin maması bittiğinde anne kolaylıkla ürüne ulaşabilmeli. Dolayısıyla güçlü bir satış kadrosu başarı için kritik öneme sahip. İşimizi geliştirmek için en önemli silahımız ekiplerimiz. Şirketimizde her birey için gelişimlerine yönelik eğitim planlanması yapılıyor. Bu eğitimlerin gerçekleşmesi yöneticilerin performans kriterleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda yöneticilere koçluk ve liderlik eğitimleri veriliyor. Kariyer yolumuz çok net. Global anlamda da en iyi uygulamalar olan satış projelerine sahibiz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.