“YENİLER KALİTEYİ VE ÇEŞİTLİLİĞİ ARTIRIYOR”

Capital (Turkey) - - REKABET - TANKUT TURNAOĞLU P&G TÜRKİYE VE KAFKASYA YÖNETİM KURULU BAŞKANI

OYUNUN KURALLARI

Pazara farklı markaların girişi, rekabeti ve ürün kalitesini ve çeşitliliğini artırdı. Pazardaki marka sayısının artması, bugün büyük zincirlerin kendi özel markalarıyla piyasaya girmesini ve büyümesini, teknoloji ve üretime ek sermaye yatırımları yapılmasını sağladı. Teknoloji, insanların yaşam ve alışveriş şekillerini değiştiriyor. Tüketicinin alım gücünün artmasıyla bazı kategorilerde premium segment de genişleyip farklılaşıyor. Perakendecilerin bu yeni oyunu kazanmaları için artık bir adım önde olması gerekiyor. Yeni mağaza formatları ve şehirlerde yakın ve rahat alışveriş sağlayan farklı alışveriş deneyimleri bu yeni oyunun artık önemli bileşenleri.

ÜRÜN PORTFÖYÜ

Gelişen bu yeni kanallarda ürünlerimizle bulunmak için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Alışverişçiler artık daha dikkatli para harcıyor. Daha küçük miktarlarda ama daha sık alışveriş yapıyor. Değer (kalite/fiyat), çeşitlilik ve performanstan da ödün vermek istemiyor. Bu trendlere uyacak şekilde ürün portföyümüzü geliştiriyoruz. Her platformdaki iletişimi entegre ederek satın almaya giden yolu kolaylaştırmak için çalışıyoruz.

AKILLI UYGULAMALAR

Zamanı kısıtlı olan tüketici için online sipariş, sanal mağazalar gibi yeni formatlar geliştiriliyor. Mobil ödeme, barkod scanner gibi yeni ödeme şekilleri mağazada harcanan zamanı azaltıp alışverişi daha kolay hale getiriyor. Geleneksel pazarlama ve mağaza içi pazarlamanın eski sınırlamaları geçmişte kaldı. Artık doğru mesajla her an ve her yerde tüketiciye ulaşmamızı sağlayan markalaşma sistemleri kullanıyoruz. Mağazaya trafiği yönlendirmek için online yöntemler kullanıyoruz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.