YÜZDE 10 OLACAK”

Capital (Turkey) - - PERAKENDE -

TÜM KANALLARDAN YÖNETİM

Önemli bir projemiz de All Line. Müşteri deneyimini tüm kanallarda yönetmekten bahsediyorum. Omni channel yerine “All line” diyerek onu da aşan bir terminoloji kullanıyoruz. Mobil ve internet hızla büyüyor. Tüm kanallarımızı müşterinin ihtiyaçlarına en iyi cevap verecek şekilde nasıl organize edeceğimize bakıyoruz. Dünyada da Amazon gibi internet devlerinden sonra ilk sıralarda department store’ları görüyoruz. Onun için gelişen online dünyası bizim için avantaj.

ONLINE KATLAYACAK

Boyner cirosunda online ve mobil kanalın payı çok hızlı büyüyor. Bugün satışımızın yüzde 1’i ama önümüzdeki yıllarda çok daha hızlı büyüyecek. Her yıl bir önceki yılı 2’ye katlayarak gelişecek. Bunun içinde mobilin büyüme hızı iki kat daha fazla olacak. Bugün bile internet trafiğimizin yüzde 40’ı mobil. Bugün yüzde 1 olan online satışımızın ciro payının 2018’de yüzde 10 olmasını bekliyoruz.

HER ŞEY ENTEGRE

Olay sadece internet ve mobil de değil her şeyin entegre edilmesi. Mağazalarımızı da bu yönde tekrar tasarlıyoruz. Mayısta İstanbul, Ankara ve İzmir’de tüm mağazalarımızda “Tıkla Gel” köşelerimiz olacak. İnternetten alışveriş yapan insanların ürünlerini gidip oradan teslim alabilecekleri, iadesini ve değişimini oradan yapabileceği köşelerden bahsediyoruz.

SOSYAL MEDYADA İLKLER

Bir de sosyal medya gerçeği var. Yakın zamanda “Like to buy” uygulaması ile Instagram’dan satışa başladık. Bu konuda ilklerden biriyiz. Youtube’un filmlerinde bir i noktası koyup ona bastığınız zaman sizi satın alma noktasına attığı ekranı çıktı. Türkiye’de bunu ilk uygulayan olduk. Yılbaşı zamanı ‘Hediye Sor’ diye bir Twitter hesabı yarattık. Burada insanların kendi aralarındaki hediye ile ilgili diyaloglarına arada girip hediye önerilerinde bulunduk. Hatta bazılarına hediye yolladık. Müşterileri sürprizlerle karşılamanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Tüm bunlar bizim All Line projemizin parçaları.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.